Samsung Applu nakonec zaplatí méně než 1 miliardu

0

Samsung_apple

I přesto že k osudovému rozsudku, který Samsungu uložil zaplatit Applu za porušení jeho patentů 1,05 miliard amerických dolarů, uběhlo již více než 7 měsíců, tak spor není ani zdaleka u konce, ba právě naopak.

Po kolečku připomínek obou stran totiž začátkem tohoto měsíce rozhodla soudkyně Lucy Koh, která jen tak mimochodem rozhoduje většinu sporů mezi Applem a Samungem, že porota pochybila a že část odškodnění týkající se 14 sporných modelů bude muset být přepočítána v rámci nového soudního řízení.

Původní částka 1,05 miliard tak bude snížena na praozatímních 598,9 milionů dolarů, které Samsung uhradí ihned, a zároveň bude zahájeno nové soudní řízení, v rámci kterého bude znovu rozhodnuto o škodě způsobené oněmi 14 spornými modely.

Důvody pro to byly údajně dva. Předně byla částka odškodnění odvozena od zisků Samsungu, což je mimo případů porušování designových patentů nepřípustné. Za druhé bylo počítáno i za dobu předtím, než Apple Samsung na možné porušování vlastních patentů prvně upozornil.

Nutno poznamenat, že soud nebude znovu rozhodovat o tom, zda je Samsung vinen. Tato část rozsudku zůstává pravomocná. Bude jednat pouze o nové výši odškodnění. I tak je to ale pro Samsung výhra. Ačkoliv totiž soud Applu určitě nějaké odškodnění přiřkne, tak je jen krajně nepravděpodobné, že by nabylo původní výše 450 milionů dolarů a celkově tak dorovnalo původní hodnotu 1,05 miliard.

Zdroj: fosspatents, theVerge via dotekomanie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here