Minulý rok vydala společnost Amazon čtečku Kindle Oasis – patří mezi ty nejlehčí, ale je také jedna z těch nejdražších. Jeho nástupce má další nové funkce a dostal i nižší cenu.

Amazon Kindle Oasis má 7-palcovou obrazovku s tenkými rámečky a kovovým tělem. Její rozlišení je 300ppi a má 12 LED adaptivní světelný senzor, který upravuje jas podle okolního prostředí. Podle hodnocení IPX8 znamená, že tato čtečka je voděodolná a můžete ji ponořit až do 2 metrů vody po dobu až 60 minut.

Kindle Oasis přichází ve dvou variantách – s kapacitou 8GB a 32GB, stejně jako si můžete vybrat, zda chcete mít připojení Wi-Fi nebo Wi-Fi + mobilní připojení. Amazon zde také přidal zvukovou podporu, takže můžete poslouchat zvukové verze vašich oblíbených knih prostřednictvím bluetooth reproduktorů nebo sluchátek.

Baterie je oproti minulé čtečce také větší a měla by vydržet až 6 týdnů na jedno nabití. Doba nabíjení by měla trvat 3 hodiny, pokud budete čtečku nabíjet přes počítač. Ale pomocí 5W nabíječky byste měli zařízení nabít během 2 hodin.

Nová Kindle čtečtka je větší a má rozměry: 159 x 141 x 3,4 / 8,3 mm (na jedné straně je tenší než na druhé). Váží 194 g.

Kindle Oasis se bude prodávat za $250 – 5 460 Kč (za verzi 8 GB Wi-Fi) a $280 – 6 120 Kč (za verzi 32 GB Wi-Fi. Pokud byste chtěli verzi LTE, připravte si $350 – 7 650 Kč (Verze 32 GB). Prodej bude zahájen již 31. října

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here