S chytrými hodinkami Samsung Galaxy Gear začínají být kompatibilní další smartphony

0

Samsung Galaxy Gear

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear mají několik nevýhod, které brání jejich širšímu rozšíření. Kromě poměrně vysoké ceny a jednodenní výdrže baterie může mnoho zájemců odrazovat kompatibilita s jen velmi omezeným počtem zařízení. V současné době lze hodinky propojit jen s tabletofonem Galaxy Note 3, ale Samsung slibuje, že v nejbližší době dojde k výraznému rozšíření seznamu podporovaných smartphonů.

Prioritou jsou pro výrobce pochopitelně nejvyšší modely Galaxy S4, Galaxy S III a Galaxy Note II, které budou kompatibilní s Galaxy Gear po aktualizaci na Android 4.3 Jelly Bean. Pro prvně jmenovaný smartphone byl update vydán v Německu a další regiony by měly následovat v nejbližších týdnech.

Pro některé další smartphony z nabídky korejského výrobce bude vydána samostatná aktualizace, která přinese podporu chytrých hodinek. Konkrétně se jedná o Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Active, Galaxy Mega 5.8, Galaxy Mega 6.3 a Galaxy S4 Zoom. Vydávání updatu by mělo začít na konci října.

V září uvedl Ryan Bidan, marketingový ředitel Samsungu, že s Galaxy Gear bude možné v budoucnu spojit libovolný smartphone, který má alespoň Android 4.3 Jelly Bean a podporuje bezdrátovou technologii Bluetooth 4.0 Low Energy. Termín, kdy bude možné chytré hodinky používat i s telefony od jiných výrobců, ale zatím zůstává neznámý.

zdroj: Samsung mobile press via Android Central

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here