Ruská vláda chce svou kampaní zabránit zranění při pořizování selfie

1

Russians-take-killer-selfies-and-the-government-wants-to-stop-that-with-its-latest-campaign

Většina z Vás již určitě postřehla, že v Rusku se pořizuje spousta videí a fotografií, na kterých lidé balancují na hraně smrti nebo jim hrozí zranění. Ruská vláda si je vědoma těchto aktivit obyvatelstva, proto se rozhodla rozjet kampaň ve které upozorňuje na případné riziko zranění nebo smrti.

Za pořizování originálního, ale nebezpečného selfie, již zaplatilo životem přes 10 lidí a přes 100 lidí se zranilo a to pouze od začátku tohoto roku.

Tato kampaň za bezpečnější selfie varuje obyvatelstvo před pořizováním selfie v nebezpečných situacích jako je manipulace se zbraněmi, kontakt s velkými zvířaty nebo šplhání po anténách a střechách budov. Podle The Guardian kampaň vyvolal případ, kdy se 21 letý muž chtěl vyfotit se svou střelnou zbraní a omylem si prostřelil hlavu. V dalším případě se dvojice mužů chtěla vyfotit s granátem, ale aby byla fotografie poutavější, tak granát odjistili, což opět vedlo k předčasné smrti.

Nebezpečné selfie se nepořizují pouze v Rusku, takže snad kampaň upozorní i lidi v jiných zemích ve světě a lidé si uvědomí, že nemá smysl riskovat pro pár fotek na sociální sítě.

Russias-Safe-Selfie-Campaign (1)  Russias-Safe-Selfie-Campaign

Zdroj: phonearena

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here