Řadu Nexus čeká konec, v únoru 2015 přijde Android Silver

0

Referenční řadu zařízení Nexus, která vzniká na objednávku a pod taktovkou společnosti Google, by měla nejpozději v příštím roce nahradit skupina zařízení Android Silver. S tím však přišla i jedna nemilá zpráva. Na zařízení Nexus 6 se možná vůbec nepracuje a my se letos žádného nového modelu s čistým Androidem, který by označení Nexus nesl, nedočkáme.

google-nexus-6-android-silver

S tvrzením o nepředstavení modelu přišel @evleaks, který zároveň zveřejnil informaci, že se pomalu blíží představení řady Android Silver. Když říkáme pomalu, tak tomu tak skutečně je. Podle všeho by tomu mělo být až příští rok v únoru. Co vůbec Android Silver znamená nebo by podle odhadů znamenat měl? Půjde o certifikaci zařízení v rámci nového programu Googlu, který zapojí vybrané společnosti, které budou dodávat hardware pro vytvoření zařízení. To by mělo být podle výbavy high-end a uvnitř by mělo nainstalováno jen minimum aplikací, které nejsou přímo od Googlu. Čistý Android je samozřejmostí.

Přesto, že se oficiálně nikdo k programu nevyjádřil a nepotvrdil jej, mluví se o tom, že o zapojení do něj usiluje Motorola a LG. U obou výrobců by to nebylo nelogické. Motorola pod Googlem fungovala a LG vyrobilo dvě poslední zařízení Nexus. Jak to skutečně bude s řadou Nexus a Android Silver certifikací je nejisté a vše výše uvedené jsou pouze spekulace. Na potvrzení či vyvrácení si tedy budeme ještě chvíli musel počkat.

Zdroje: AndroidauthorityPhonearena, Phonedog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here