Qualcomm vydal drivery k Adrenu 2xx pro Android 4.0 Ice Cream Sandwich

3

Veteráni z dob archaických Windows Mobile si budou zajisté ještě velmi dobře pamatovat žabomyší války HTC proti Qualcommu, které nakonec vedli k tomu, že si HTC splácávalo vlastní grafické drivery a tím snižovalo výkon svých zařízení o hezkých pár desítek procent.

Vypadá to však, že se časy změnily a s nimi i samotný Qualcomm. Když totiž přišla komunita za Qualcommem tentokráte a požádala o grafické drivery pro čipy Adreno řady 2xx určené k běhu na Andoridu 4.0 Ice Cream Sandwich, tak je firma ochotně a bez jakýchkoliv problémů vydala.

A co to znamená pro koncové uživatele? Inu, všichni co mají v telefonu grafický čip Adreno (tj. všechna s procesorem od Qualcommu (Snapdragon)) si mohou v grafu ‚zda dostanou CM9‚ odškrtnout nejméně 50% šanci.

zdroj:  MoDaCo via pha

3 KOMENTÁŘE

  1. Pokud vim, tak drivery jsou zkompilovane pro arm v7a vydane jsou jen binarky. Takze napriklad pro LG Optimus One je situace uplne stejna jako byla pred vydanim techto driveru.

  2. Velmi dobre si pamatam situaciu, ked htc zacalo pouzivat qualcomm.. Povacsina tychto uzivatelov, co to cita chodila do skolky 😀
    Htc tytn II malo cipset od qualcommu a nevedelo dodat ovladace na gpu d3d.. Vtedy sa robili rozne peticie.. Odvtedy mam na qualcomm zle pocity.. A aj preto som uz nemal ani jedno zariadenie s ich cipsetom.. Som rad za TI a ich omap.. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here