Qualcomm ukázal mobilní displej s 577 body na palec

0

qualc

Zatímco ještě nějaké ty tři roky zpátky byl vrcholem jemnosti displej iPhonu 4 se svými 326 body na palec, tak v dnešní době už nikoho nepřekvapí ani 5‘‘ FullHD panely s jemností bezmála 500 ppi. Ani to, že ani takhle malé body už nedokáže lidské oko na rozumnou vzdálenost rozeznat, ale nezastavilo Qualcomm od toho, aby se pokusil hranici posunout ještě o trochu dále.

A jelikož jej nezbrzdily ani technické potíže, tak tento americký výrobce čipů představil začátkem týdne nový 5,1‘‘ displej s takřka neuvěřitelným rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů, tedy takovým, se kterým se můžeme setkat v některých 27‘‘ a v podstatě všech 30‘‘ monitorech. Výsledná jemnost tak dosahovala 577 obrazových bodů na palec.

A nejen jemností, ale i technologií šlo o zajímavý model. Představené displeje totiž nebyly klasické LCD nebo OLED panely ale tzv. odrazové displeje, které namísto vyzařování vlastního světla odrážejí to z prostředí. Díky tomu mohou nabídnout až 6x menší spotřebu energie a potenciálně lepší čitelnost na slunci. Na druhou stranu ale trpí horším podání barev a nutností vlastního přisvícení ve tmě.

 Zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here