Qualcomm spustil nový webový benchmark Vellamo

12

Tvůrce mobilních procesorů Qualcomm je znám také kvůli tomu, že se snaží fušovat i do ostatních odvětví. Nedávno například hostoval soutěž o nejlepší aplikaci s rozšířenou realitou a včera se rozhodl vypustit na Android market svůj vlastní benchmark testující webové technologie.

V podstatě se jedná o balíček shrnující všechny důležité testy od javascriptového sunspideru a V8 Benchmarku, přes testování rychlosti a plynulosti posouvání stránek, až po HTML 5 video, WebGL a testování Canvasu. Samotný benchmark je udělán poměrně hezky a dokonce obsahuje i přehlednou nápovědu vysvětlující praktiky každého testu.

A nebyl by to pořádný androidí benchmark kdyby zde chyběla možnost porovnání s ostatními zařízeními. Žebříček je zpracován opravdu velmi přehledně a dokonce na něm i uvidíte v jakých oblastech (rendering, javascript, etc.) dosáhlo jaké zařízení kolik bodů.

Nakonec jen doplním, že můj Samsung Galaxy S na CyanogenMOD 7 dosáhl celkově 801 bodů. A jak jste na tom Vy? Pochlubte se s tím do komentářů!

LINK KE STAŽENÍ

12 KOMENTÁŘE

  1. Nakonec jen doplním, že můj Samsung Galaxy S na CyanogenMOD 7 dosáhl celkově bodů. A jak jste na tom Vy? Pochlubte se s tím do komentářů!

    kolika že bodů? :-))

    • Doháje, psal jsem článek, mezitím jsem nechal běžete benchmark a nějak na to nakonec zapomněl. Už je to doplněno.

  2. SGS2 960 bodu, tak nejak.
    Ale stejnak je to benchmark k prdu, scrolling je sekavej, kdyz pouziju Operu, tak krasne plynule.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here