Qualcomm Snapdragon 800 nabízí koprocesor pro zpracování hlasových příkazů

0

snapdragon800

Třebaže nedávno představená Motorola Moto X nenabídla kdovíjak šílené hardwarové specifikace, ve skutečnosti se procesorem a displejem zařadila jen do vyšší střední třídy, tak přeci jen dokázala zaujmout a v leckterých oblastech překonat i aktuální vlajkové lodi. Jednou z takových vcelku průlomových funkcí byla i schopnost neustále naslouchat a reagovat na hlasové příkazy bez nutnosti předchozího probuzení telefonu a vzhledem k přítomnosti dedikovaného čipu i výrazných dopadů na výdrž baterie.

A právě něčeho podobného se dost možná dočkáme i u většiny chystaných zařízení vybavených procesorovým řešením Qualcomm Snapdragon 800. Ten totiž, jak poukázal server androidauthority také nabízí pomocní koprocesor Hexagon QDSP6 (Qualcomm Digital Signal Processor 6) sloužící k nízkoenergetickému vyhodnocování různých údajů, tedy jak uvádí sám Qualcomm třeba i k rozpoznávání vstupu z mikrofonů.

To samozřejmě nutně neznamená, že třeba včera představený LG G2 tuto funkci nabídne, je téměř jisté, že se dříve nebo později u telefonů a tabletů vybavených tímto procesorem objeví.

A nakonec jen pár zajímavostí, týkajících se Qualcomm Snapdragonu 800. Vedle čtyřjádrového Krait procesoru, grafického čipu Adreno 330, který je údajně až o 50 % výkonnější než starší Adreno 320 z Snapdragonu 600, GPS čipu, výše zmíněného nízkoenergetického koprocesoru a integrované WiFi/Bluetooth antény nabídne také podporu záznamu a přehrávání videa až v Ultra HD rozlišení, tedy 4K a nativní rozpoznávání gest.

Zdroj: androidauthority

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here