Qualcomm představil procesory Snapdragon S4

1

Qualcomm zveřejnil detailní informace o chystané řadě mobilních procesorů Snapdragon S4. Jak sami uvidíte, máme se na co těšit.

Zatímco předchozí procesory od Qualcommu byly vyráběny 48nm technologií, u řady S4 bude využita technologie 28nm. Díky tomu bude možné použít menší komponenty, což znamená menší velikost výsledného procesoru. Snížena bude také spotřeba energie a tepelný výkon.

Nové procesory budou mít o 60 % větší výkon než současné čipy Qualcomm Scorpion. Taktovány budou na 1,5 až 2,5 GHz a chybět nebude ani podpora asynchronního víceprocesorového systému (multiprocessing) a dual channel pamětí. Grafickým čipem bude Adreno 225, který bude mít proti Adreno 220 o 50 % vyšší výkon i podporu DirectX9.3, OpenGL ES 1.1 a 2.0 pro Windows 8.

Qualcomm MSM8960 bude mít podporu frekvencí od 700 do 2600 MHz, LTE, HSPA+, EV-DO Rev. B, TD-SCDMA, NFC a samozřejmě Wi-Fi, Bluetooth, GPS a FM rádio.

Vzorky procesorů už byly odeslány výrobcům. S prvními zařízeními, které budou vybaveny procesory Snapdragon S4, se setkáme v roce 2012.

zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here