Qualcomm představil procesory pro televize a auta

0

snapdragon-by-qualcomm

Snapdragon 802 – Televize

Qualcomm, co by jeden z nejlepších výrobců procesorů pro chytré telefony nebo tablety se rozhodl nakouknout i do jiných segmentů, který jim trh nabízí. Jedním z nich jsou i televize, pro které je určen dnes představený procesor Snapdragon 802.

Televize poslední dobou mají čím dál více obsahuje, a tak je potřeba jim dodat dostatečný výkon na jejich využití. O to by se měl právě postarat tento procesor, který nabídne čtyři jádra KRAIT s frekvencí 1,8 GHz a grafiku Adreno 330. Snapdragon 802 navíc disponuje technologií Hexagon DSP pro zvuk Dolby Digital a kvalitnější DTS. Nezapomínejme ani na WiFi Qualcomm Vive 802.11ac s podporou Alljoyn. Procesor je určen převážně do televizoru s rozlišením Ultra HD.

Snapdragon 602A – Auta

Druhý představený procesor nebude taktéž určen pro telefony nebo tablety, nýbrž je určen do automobilového průmyslu. Jak už jsme zmínili dříve, Google a pár předních výrobců automobilů představilo skupinu OAA, která deklaruje spolupráci mezi těmito společnostmi. První výkonný procesor pro auta tak není pouhým výstřelkem do tmy. Snapdragon 602A nabídne dostatečný výkon pro 3D rozhraní, grafiku ve vysokém rozlišení, rozpoznávání gest nebo obličeje nebo například hraní her na zadních sedadlech. Nechybí podpora Bluetoth 4.0 LE, WiFi dual-band 802.11ac, Gobi 9×15 multimode 3G/4G-LTE nebo například Qualcomm Vive 2-stream.

Specifikace procesoru jsou obdobné jako u jeho bratříčka Snapdragon 802 a i zde budou 4 jádra KRAIT. Grafika však bude o něco slabší – Adreno 320. Vylepšený zvuk zajistí opět Hexagon DSP.

Zdroj: sg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here