Qualcomm oznámil Quick Charge 2.0

2

Android_Battery_Performance_newzwall

Určitě všichni nesnášíme ten pocit, když někam potřebujeme jít a náš smartphone/tablet zrovna v době našeho odchodu potřebuje nabít. Jeho nabíjení ovšem není nijak rychlé – většinou nabíjení trvá okolo 2 hodin a vy potřebujete pouze pár procent baterie.

Proto Qualcomm docela nedávno představil funkci Quick Charge, která má za úkol zrychlit nabíjení vašeho zařízení. První generace se ovšem nezačala ani pořádně používat a firma již oznámila novou generaci této funkce.

Nová generace bude využita v zařízeních, které využívají platformu Snapdragon 800. Zrychlení nabíjení by zde mělo být velice znatelné – Qualcomm mluví až o 75% rychlejším nabíjení.

I když Qualcomm představil tuto novou generaci nabíjení již nyní, v praxi ji využijeme nejspíše až na začátku roku 2014. V té době by se totiž mohly začít prodávat zařízení s procesorem Snapdragon 800.

 

Zdroj: ph

2 KOMENTÁŘE

    • To na sebe Samsung bohužel neprozradil. Hodně zjednodušeně ale půjde určitě o nabíječku s větším napětím a tedy i proudem (přeci jen s odporem mohli těžko něco udělat).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here