Qeexo FingerSense aneb Dotýkáš se bříškem nebo kloubem prstu?

0

I přesto, že existuje několik málo výjimek, například řada Samsung Note, tak naprostá většina současných chytrých zařízení s Androidem obsahuje klasickou kapacitní dotekovou vrstvu schopnou rozeznat pouze jeden typ doteků.

To samozřejmě na základní ovládání bohatě postačuje, nicméně jak nám ukázal právě Samsung Galaxy Note 2, tak s druhým typem vstupu, v jeho případě konkrétně stylusem, přibývá celá řada nových, do té doby netušených, možností.

A právě ty by chtěl i na klasických displejích zpřístupnit nový projekt Qeexo FingerSense, který si za pomoci malého snímače vibrací pod displejem klade za cíl rozpoznat typ doteku.  Na prezentačním videu můžeme konkrétně vidět rozpoznávání mezi dotekem bříškem prstu, kloubem a hranou nehtu. Teoreticky by však měla být technologie schopná rozpoznat jakékoliv dva alespoň trochu strukturou odlišné materiály.

Bohužel jde prozatím jen o prototyp a není znám žádný OEM výrobce, který by o tuto technologii projevil zájem. V reálných telefonech se jí tak asi ještě nějaký ten pátek nedočkáme.

Zdroj: eng

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here