Puzzle Phone|Další konkurent Project Ara?

0

O Project Ara (Projekt Ara, chcete-li počeštěle) se mluví už přes dva roky a podle Google by měl být dostupný už tenhle rok. Jedná se o projekt modulárních telefonů, u kterých si koupíte jednu kostru a na tu můžete připínat komponenty podle potřeby a vytvořit si tak svůj telefon. Tento systém je velmi výhodný v tom, že pokud se Vám například zničí grafické jádro, tak si nemusíte kupovat nový mobil, ale pouze jednu komponentu. Teď to ale vypadá, že Project Ara má dalšího konkurenta a není jím nikdo jiný než finský Puzzle Phone.

Za projektem Puzzle Phone stojí finská firma Circular Devices. Celé zařízení bude vyrobené ze tří hlavních částí, které jsou pojmenovány jako části lidského těla: mozku, srdce a páteře. V páteři se nachází LCD displej, tlačítka, reproduktory a mikrofon. Baterie a druhotná elektronika se nachází v srdci a zbytek součástek, jako je CPU, RAM, fotoaparát a hlavní elektronika se tedy nachází v mozku. Podle promo videa, na které se můžete podívat pod článkem, nebudou mít tyto tři části pouze technické využití, ale budou se dát rovněž upravit i po stránce kosmetické. Jako firmware poslouží upravený Android v neznámé verzi.

 puzzle-phone-compatible-standard

Stejně jako Project Ara by se chtěl Puzzle Phone dostat na trh v druhé polovině roku 2015 s cenou, která spadá do střední třídy. Myslíte si, že tento ambiciózní projekt má šanci ohrozit Project Ara nebo se o něm po chvíli přestane mluvit a spadne do propadliště dějin stejně jako jiné známé projekty? Dejte nám vědět do komentářů.

vimeo.com/79022625

Zdroj: xda forum

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here