Původně iPhone hra Phone Story našla azyl na Android marketu

5

Dnes se na Android marketu objevila jedna rozhodně zajímavá hra s názvem Phone Story. Ptáte se proč zajímavá? Inu, hned ze dvou důvodů. Předně, hra byla původně vyvíjena pro iOS, v AppStoru ale na(ne)štěstí narazila na kontrole a byla zamítnuta, načež se ji vývojáři rozhodli přivést na svět alespoň pro Androidy.

A druhý důvod? Ten je stejný s tím, proč byla hra zamítnuta, jde o její námět. Ten totiž pomocí čtyř miniher zachycuje odvrácenou stranu výroby chytrých telefonů a sice nelidské podmínky coltanových dolech v Kongu, práci dětí a třeba i fakt, že po dosloužení telefon zůstane jako hromada smetí.

Nakonec ještě zmíním, že veškeré výdělky, které vývojáři získají, darují některé organizaci starající se o zlepšení pracovních podmínek v podobných továrnách a dolech.

LINK NA ANDROIDMARKET

Zdroj: nezavislehry.cz (poznámka redaktora: krásný web o indie hrách, doporučuji)

5 KOMENTÁŘE

  1. Musim uznat ze napad zajmavej, ale hra docela nudna, 4 minihry porad a porad dokola. Z duvodu kam jdou penize z prodeje hry sem hru nevracel ale nechal zakoupenou, i kdyz pochybuju ze ji jeste nekdy budu hrat.

  2. Zajímavý způsob, jak získat příspěvek. Každopádně čím více o tom bude mluvit tím lepe. Dnes se na podnik, který nevyrábí „zelené“ výrobky kouká skrz prsty a stejně tak to bude zanedlouho i s původem telefonu, kdy firma bude prokazovat, že její zboží nevyrobili novodobý otroci.

  3. pavel: Nalepí se známka, otroci se zavřou do hezky vybarvený fabriky a pro nás je šechno OK. Pro ně se ale nezmění nic.

    • DEXTER: V podstatě máš pravdu. Dneska se vše dá dělat jen tak na oko. Ale taky hodně záleží na nás a našem povědomí, kde a jak byl telefon vyroben. Ale to bez informovanosti nepůjde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here