První uniklé benchmarky x86 procesoru Intel Medfield

4

Již hezkou řadu měsíců, ne-li let, připravovaný x86 procesor od Intelu, Medfield, který má firmu protlačit na trh mobilních procesorů je bezesporu jedním z nejočekávanějších čipů letočního CESu.

Není tak divu, že se mnoho lidí nemůže dočkat a snaží se tento nový procesor alespoň srovnat se současnou generací těch nejlepších zástupců architektury ARM. A jak asi již odhadujete z nadpisu, tak se to někomu opravdu podařilo.

A novému procesoru se vskutku špatně nevedlo. Ačkoliv tedy nemůžeme brát výsledky nikterak moc vážně, přeci jen vycházejí z jednojádrového benchmarkovacího programu CaffeineMark, tak alespoň nějakou vypovídající hodnotu určitě mají.

Konkrétně Medfield taktovaný na 1.6 GHz zvítězil a to se ziskem úctyhodných 10500 bodů, těsně za ním s 10399 body skončila Tegra 3 a následně s lehkým odstupem OMAP4 od Texas Instruments.

Poměrné zajímavá je také údajná spotřeba, která se u testovaného prototypu při běžném používání pohybovala kolem 2.6W a při zátěži, konkrétně přehrávání 720p flash videa, o celý watt více, tedy kolem 3.6W.  Zde je však nutno brát v úvahu, že šlo o prototyp, výsledná verze bude mít prý spotřebu o 1 watt menší, tedy 1.6 potažmo 2.6 wattů.

 

4 KOMENTÁŘE

  1. No nevim, ale vzhledem k tomu, ze je to test jednojadrovy, a trega ma 4 jadra a jeste nizsi spotrebu nez jednojadrovy Medfield, tak si myslim, ze je to vykonove nekde uplne jinde. Bude to urcita alternativa, ale intel jeste stale ma co dohanet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here