První snímek pořízený fotoaparátem Nexusu 5 se objevil na Google+

0
Nexus 5 first camera sample
První zveřejněná fotografie, která bylo pořízena Nexusem 5

Do představení Nexusu 5 zbývá nejspíš jen několik hodin či dnů. Na internet se dostal snímek pořízený fotoaparátem dlouho očekávaného smartphonu. Fotografie se objevila na sociální síti Google+, ale krátce poté byla odstraněna. To, že byl obrázek pořízen právě Nexusem 5, nám potvrdily EXIF informace.

Zveřejněná fotografie má rozlišení 3264 x 2448 obrazových bodů, což značí přítomnost 8mpx fotoaparátu. Kvalita snímku je poměrně dobrá, ale podle redaktorů Android Police, kteří měli k dispozici více fotografií pořízených Nexusem 5, bychom ve srovnání s Nexusem 4 měli v oblasti fotoaparátu čekat jen menší zlepšení.

Nexus 5 exif
EXIF detaily o fotografii pořízené Nexusem 5

Ve výbavě nového Nexusu 5, jehož výrobcem bude opět LG, údajně najdeme 4,95″ IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Výkon by měl mít na starosti čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2,3 GHz a doplněný o 2GB RAM. Na výběr nejspíš budou minimálně dvě verze lišící se velikostí interní paměti, a to 16GB a 32GB. I tentokrát zapomeňte na slot na paměťové karty, který chybí u všech Nexusů z posledních let.

K další výbavě se podle uniklých informací zařadí 8mpx zadní fotoaparát, 1,3mpx přední kamerka pro videhovory, notifikační dioda, baterie s kapacitou jen 2 300 mAh a možností bezdrátového nabíjení. O konektivitu by se mělo postarat například NFC nebo micro USB port s podporou standardu Slimport. Operačním systémem bude téměř jistě Android 4.4 KitKat.

zdroj: Android Police

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here