První smartphone s Androidem byl představen před pěti lety

1

t-mobile g1 white

23. září 2008, tedy přesně před pěti lety, byl představen T-Mobile G1, známý také pod označením HTC Dream. Jednalo se o vůbec první smartphone vybavený operačním systémem Android. Na americkém trhu se žhavá novinka začala prodávat už měsíc po představení, ale zájemci z České republiky si museli počkat až do začátku roku 2009.

První telefon s Androidem měl 3,2″ displej s rozlišením 320 x 480 pixelů, jednojádrový procesor s taktem 528 MHz, 192MB RAM, 256 ḾB interní paměť, 3,2mpx zadní fotoaparát a baterii s kapacitou 1150 mAh. Někteří uživatelé si při pohledu na telefon se slzou v oku vzpomenou na hardwarovou klávesnici, kterou dnes nenajdeme u téměř žádného nového smartphonu.

T-Mobile G1 měl nejprve Android 1.0, později se dočkal oficiálních aktualizací až na Android 1.6. Mezi komunitou se však telefon stále těší velké oblibě a není problém sehnat ROM s Androidem Jelly Bean. Když se smartphone začal prodávat, obsahoval také beta verzi Android Marketu, obchodu s aplikacemi, který je dnes známý pod názvem Google Play Store. V té době měl uživatel k dispozici asi 50 aplikací, dnes může vybírat z více než jednoho milionu titulů.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here