První grafénová powerbanka představena. Nabije se extrémně rychle!

0

Už jste se asi někde setkali s informací, že se začíná pracovat na převratné technologii při výrobě baterií, jenž by se dala využít i pro obrovské masy lidí. Bavíme se o přidání grafénu do jinak známých Lithium-Iontových akumulátorů, což by mělo přispět nejen ke zvýšení životnosti baterií, které ale i k enormnímu snížení doby nabíjení.

 

První výrobce, jenž se v této oblasti začal angažovat a převratnou technologii již dlouho testuje a snaží se jí implementovat do svých budoucích zařízení, je Huawei. Premiérové zařízení s grafénovou baterií ale představila dceřiná společnost toho čínského giganta – Honor, jenž ve svém smartphonu Magic se zahnutým displejem, přidal právě tento akumulátor. Dnes nás ale zaujala jiná firma. Ta právě usilovně pracuje na powerbankách, které by se uměly dobít za neuvěřitelných 10 minut. Bavíme se o externí baterii, jenž by disponovala kapacitou 5 000 mAh.

 


wpg-1


 

Vše se točí kolem čínského startupu WPG pocházejícího z Pekingu. Ten se snaží získat finanční prostředky přes čínskou obdobu „Kickstarteru“ na webu Jingdong.com. Cílem bylo vybrání 100 000 čínských juanu (asi 370 000 Kč). Tato suma byla vybrána již necelý týden po spuštění kampaně. Dnes se může projekt pochlubit vybraným trojnásobkem této částky (980 000 Kč), a to zbývá do konce ještě 11 dní.

 

Můžeme se těšit i na verzi se zvýšenou kapacitou 10 000 mAh. Podpora vstupu u obou verzí bude 12V / 5A.

 


wpg-3


 

Oba typy powerbank budou podporovat i vstupy s hodnotami 5V / 3A, 9V / 2A nebo 12V / 1,5 A, přičemž maximální výstupní výkon může dosahovat 18 Wattů. Můžeme se těšit i na rychlonabíjecí podporu společnosti Qualcomm – Quick Charge 3.0. Díky těmto vlastnostem se nemusíme bát ani přehřívání. Co se týče barev, výrobce si pro nás připravil 4 varianty – stříbrnou, matně černou, zlatou a růžově-zlatou. Na cenu si bohužel budeme muset ještě počkat, stejně jako na budoucí dostupnost na tuzemském trhu.

 

Zdroj: fontech.sk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here