První Android s 64-bitovým procesorem již v roce 2014

4

Tegra-4-Chip-Shot-Low-Resolution

Ačkoliv to každý neví, i ve svém mobilu můžete nalézt procesor. A právě tyto procesory se již brzy mohou začít vyrábět na architektuře 64 bitů. Právě tato architektura by měla umožnit vývojářům mnohem více možností při vývoji.

Ať se vydá jakýkoli telefon s Androidem, který bude obsahovat 64 bitový procesor, už se nebude jednat o první telefon na světě, který využívá tento typ procesoru. Prvním telefonem, který využívá tuto architekturu, se totiž stal tento rok Apple iPhone.

Prvenství může být ovšem nyní trochu jiné – konkrétně prvenství v tom, kdo jako první takový procesor vyvine pro platformu Android. V soutěži máme tři hráče – konkrétně nVidii, Broadcom a QualComm.

Ačkoliv to není jisté, některé informace naznačují tomu, že procesor by mohl být uveden již v první polovině roku 2014. Zda-li se tak stane, se zatím neví, neboť žádný z výrobců takovou výrobu procesoru neoznámil. Počítat musíme také i s tím, že vývoj neproběhne ze dne na den a nějakou chvíli zabere.

 

Zdroj: Phandroid

4 KOMENTÁŘE

  1. Pokud se nepletu cip ktery je vsazen do iphone 5s vyvynula společnost samsung ,takze lze ocekavat dalsi pristroje prave od nixh

  2. Nevim ale samsung jasne rekl ze 64bit procesor od nich prijde celkem brzo. Osobne ale doufan ze 64bit bude tegra 5 pac si koupim shield 2 jestli naky bude 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here