První All-in-One s Chrome OS vyrobilo LG, na trh se dostane už na konci května

0

Ve čtvrtek okolo sedmé hodiny večerní se ve Spojených státech konala společná tisková konference Intelu, Googlu a OEM partnerů, kteří s těmito dvěma subjekty spolupracují na tvorbě Chromebooků třetí generace. Krom hromady nových Chromebooků a Chromeboxů jsme se dočkali také prvního All-in-One počítače. Ujalo se jej jihokorejské LG a na vybrané trhy dorazí již na konci tohoto měsíce.

intel-chromebook-1290-620x361

I toto zařízení nabídne velmi zajímavé poměr ceny a výkonu. Na bezmála 22″ najdeme FullHD rozlišení a o výkon se bude starat poslední generace procesoru z rodiny Haswell. Jedinou zásadní slabinu bychom mohli vidět v paměti. Ta operační totiž nabídne pouze 2 GB a vnitřní 16 GB. Na obranu LG však musím zmínit, že i 2 GB RAM operačnímu systému Chrome OS dostačují a co se týče vnitřní paměti, tak není problém připojit k All-in-One klasický disk o libovolné velikosti.

lg-chromebase-chrome-os-all-in-one-desktop-pc-620x551

Zařízení s Chrome OS pomalu ale jistě přibývá a to stejné by se dalo říct i o rozmanitosti. Na operačním systému od Googlu nyní běží již tři typy zařízení – Chromebook, Chromebox a nově také All-in-One počítač. Bohužel však díky politice Googlu nemůžeme žádné z těchto modelů v České republice oficiální cestou zakoupit.

 

Zdroj: zdnet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here