Projekt Ara: Pilotní program bude zahájen počátkem roku 2015

0

ara project

Google stále pilně pracuje na svém projektu modulárního smartphonu. Projekt Ara se zdárně blíží do testovací fáze, která by měla začít již za pár měsíců.V rámci této fáze dostanou možnost výrobci hardwaru nabídnout své moduly širší veřejnosti.

K rozhovoru na půdě Purdue University v americkém státě Indiana si pozvali Paula Eremenka šéfa vývojového týmu zodpovědného za projekt Ara. Ten v rámci rozhovoru odtajnil několik doposud neznámých faktů o tomto projektu a jeho celkovém fungování. Co se týká distribuce jednotlivých modulů, tak ten bude zajištěn pomocí centrálního obchodu, podobnému Google Play, kde naleznete všechny dostupné moduly pro toto zařízení. Samozřejmostí bude hodnocení uživatelů včetně komentářů.

Co se týká jednotlivých modulů, pak Google dodá základní sadu a vše ostatní již bude na jednotlivých výrobcích. Inženýři z projektu Ara dávají tvůrcům velkou volnost při jejich tvorbě a sami předpovídají v brzké budoucnosti příchod nejrůznějších senzorů, které poznají Vaši náladu či aktuální zdravotní stav. Podle informací získaných z těchto futuristických senzorů Vám přístroj nabídne odpovídající službu, například přehraje Vaši oblíbenou skladu či zcela změní žánr přehrávaných skladeb.

Zdroj: androidauthority.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here