Project Ophelia: miniaturní PC od Dell poběží na Androidu

0

Společnost Dell, která se před nedávnem přestala aktivně zajímat o chytré telefony, kde snad až na pár výjimek nikdy neslavila velký úspěch, představila miniaturní počítač o velikosti USB flash disku. Zařízení je označeno jako Project Ophelia a stačí jej zapojit do USB portu monitoru či televize.

Kouzlo je v tom, že v malé „krabičce“ je integrované Wi-Fi a Bluetooth připojení, díky kterému se dostanete na Dell Wyse cloud. Velkou výhodou zařízeno oproti konkurenčním androidím mini počítačům by měla být kompatibilita s většinou klientského software a od společností Microsoftu, VMware a Citrix. Vzhledem k přítomnosti Androidu je nicméně otázkou, jak bude dané kompatibility dosaženo. Nabízí se konkrétně dvě možnosti, buďto Dell valnou většinou klientského softwaru myslel těch několik pár aplikací, které Microsoft pro Android již uvedl, jako například Lync, nebo bude k Opheliovi dostupný nějaký software na streamování Windows prostředí.

Cena je prozatím neznámá, nicméně určitě nebude velká, spíše do jednoho tisíce korun, neboť vydělat bude chtít Dell hlavně na ostatních službách a podpoře.

Zdroj: mobilmania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here