Prodej Xiaomi Mi3 se Snapdragonem se odkládá

0

Xiaomi-Mi3-03

Čínský výrobce Xiaomi svou vlajkovou loď Mi3 představil poměrně nedávno. Nabízena bude ve dvou verzích, jedna s Tegrou 4 od Nvidie a druhá se Snapdragonem 800. Zatímco verze s Tegrou se pravděpodobně začne prodávat už za několik dní – 15. října, na řešení od Qualcommu si budeme muset počkat.

Podle společnosti Xiaomi není Snapdragon 800, zatím připravený. Konkrétně má na mysli verzi MSM8974AB (MSM8974Pro), která podporuje 3G standard WCDMA. Spoluzakladatel a prezident společnosti Zhou Guang Ping se nechal slyšet, že výroba modelů s tímto čipem ještě ani nezačala.

Vlajková loď Mi3 bude lákat na 5“ Full HD displej, operační paměť 2GB, Snapdragon 800, popřípadě Tegru 4 a také kvalitní 13 Mpx fotoaparát. Telefon je velmi dobře vybavený (celkové specifikace), ostatně jak je u Xiaomi zvykem. Také cena je velmi příznivá. Za 16 GB verzi zaplatíte jen 326 dolarů, tedy v přepočtu asi 6 300 korun. Bohužel oficiální prodej se zatím očekává jen v Číně.

Ovšem situace s prodejem by se mohla výrazně změnit. Snažit se o to bude bývalý manažer Google, Hugo Barra. Ten hodlá začít pomalu rozšiřovat oficiální prodej i do dalších zemí. Chce také změnit aktuální systém, kdy Xiaomi vyrábí až podle počtu objednávek, čímž dochází k zásobovacím problémům a telefony často nejsou nějakou dobu dostupné.

zdroj: androidheadlines

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here