Proč právě teď startuje mobilní cenová revoluce

4

O2 revoluce

Dnes ráno nejstarší český operátor Telefonica O2 na tiskové konferenci představil nové Free O2 tarify, které svou cenovou politikou drtí konkurenci a uživatelům přináší tolik žádané zlevnění hovorů, SMS a dat. V nabídce se nachází FREE CZ neomezený tarif s 1GB dat  za 749,- Kč, který nahrazuje dosavadní Neon XXL neomezený tarif s 3GB dat  v původní ceně 4450,- Kč ( v akci se dal tento tarif pořídit za 1900 Kč při dvouleté smlouvě).

Již při prvním pohledu si každý manažer, který se snaží docílit, co největšího zisku musí říct, že se management O2 zbláznil. Ale není tomu tak, jak se ukazuje v zahraničí, kde již jsou nízké ceny za telekomunikační služby delší dobu využívány uživateli. V první vlně se vždy operátorovi, který přišel na trh s revolučními cenami podařilo získat několik stovek tisíc nových uživatelů. Další zdroj příjmů získá O2 ze stávajících zákazníků, kdy si mnozí zákazníci bez delšího přemýšlení pořídí neomezený tarif i když jej plnohodnotně nevyužijí. Navíc nové tarify budou motivovat předplacenkáře pro přechod na tarif a v neposlední řadě se O2 podaří zničit nejednoho šedého operátora.

Proč přichází cenová revoluce právě dnes a nebyla spuštěna minulý rok. Důvodů se nabízí několik, za první může zpackaná aukce volných frekvencí pro LTE, ta byla zrušena z důvodu nekonečného přihazování stávajících operátoru, kdy se vyšplhala celkově vydražená cena na 20 miliard, „z pohledu laika to vypadalo, že se stávající operátoři ani tak nebili o dané frekvence, ale snažili se tak protáhnout celou aukci“ – jedná se o spekulaci.  Tím pádem jsme se nedočkali začátkem roku čtvrtého operátora, od kterého mnozí očekávali rozhýbání cenové politiky v Česku.

Druhé kolo aukce na sebe nenechalo dlouho čekat a dle podmínek ČTU je jasné, že radní postavili podmínky tak, aby zde vznikl nový operátor. Kdy aukce o nejlukrativnější pásmo 800 MHz  se nemohou zúčastnit stávající hráči a je výhradně určeno pro nového hráče na trhu.  Z těchto podmínek je jisté, že když se přihlásí kdokoliv mimo stávající hráče tak si bude moci vybudovat vlastní plnohodnotnou síť a nabízet služby zákazníkům.

Na podkladě těchto faktů se zdá, že O2 nechtělo čekat až se objeví nový operátor, který přijde a spustí cenovou revoluci, kterou si získá značné procento zákazníků i z řad O2. Svým krokem také O2, dává najevo že není dalšího operátora potřeba a už nezbývá nic jiného než si počkat  na oficiální představení  nových tarifů od zaskočených operátorů Vodafone a T-mobile. Zde jsou první reakce konkurence.

neomezene

Vodafone spustil vlastní stránku http://www.vodafone.cz/neomezene/ kde naleznete následující info:  Stejně jako Vodafone v mnoha jiných zemích, i my uvedeme na trh neomezené tarify. Našim firemním i nefiremním zákazníkům je přineseme na konci května. Nabídka bude mimo jiné obsahovat tarif s neomezeným voláním a neomezenými SMS do všech sítí, společně se 600MB datovým tarifem bez dotovaného telefonu za cenu nižší než 700 Kč. Navíc stále budeme našim zákazníkům přinášet dotované přístroje a to v ceně již od jedné koruny. Další dobré zprávy pro zákazníky přineseme během května. 

T-Mobile pro mobilmania.cz: „T-Mobile nabízí tarify S Námi se stejnou logikou – tedy kombinací neomezeného volání do vlastní, resp. všech sítí již více než rok. Jak už jsme uvedli, o dalším zvýhodnění cen neomezených tarifů jsme již delší dobu uvažovali a během několika dnů oznámíme konkrétní podobu nejvyššího tarifu, který bude minimálně srovnatelný s nabídkou konkurence. Zároveň chystáme v dohledné době uvedení splátkového prodeje telefonů.“ tisková mluvčí  T-mobile Martina Kemrová

4 KOMENTÁŘE

  1. No sláva…jen mám teď strach, aby neodradili nenažranci dalšího operátora…Na druhou stranu pokud všichni tři budou mít neomezený tarif 700-800,- tak nikdo z nich si již nebude moc dovolit zdražit, takže ty ceny se ještě nejspíš sníží…Dále jsem zvědavý, který ze zmíněných zlobrů udělá revoluci i na data ? Jinak mohu napsat pouze jedno.Zlobři děkujem

  2. Tady je vidět kolik na nás celou dobu vydělávali. Původní, skoro stejný tarif za 4450,- (kromě těch 3GB)? Docela velký rozdíl. Hlavně jak celou dobu tvrdí, že předražení oproti zahraničí nejsou.
    No ale je dobře, že se konečně ceny pohnuli dolů.

  3. Mám trochu zmatek kdo vlastně teď dělá tu mobilní revoluci? Je to Telefonica nebo http://www.mobilnirevoluce.cz ? Na mobilmania.cz se o tom diskutuje a ceny, které se tam objevují z mobilnirevoluce.cz jsou mi mnohem sympatičtější. Mezi námi – kdo potřebuje neomezené volání za 750,- resp. 900,- , když mi stačí cca 100 minut v sekundové tarifikaci 1+1 za 200,-
    Prostě podezřívám Telefonicu, že nabídne cokoliv, jen aby udržela tržby. Tohle prostě zdaleka není konec!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here