Příští verze Androidu může přinést problémy root aplikacím

0

Android 4.5, či jak se bude další verze jmenovat, by mohl způsobit problémy řadě uživatelů, kteří používají aplikace pro přístup k právům root. Ve zdrojovém kódu se pro ně zavřou vrátka.

Root-Android-4.4.3-620x464

Chainfire zveřejnil na svém Google+ účtu informace o možných problémech, které s novou verzi operačního systému mohou vyvstat. Chystaná změna má přinést omezení či úplný zákaz instalace „nedůvěryhodných domén“ na části /data. Jelikož velká část zmíněných aplikací používá složky /files nebo /lib, které jsou umístěny právě s části /data, mohlo by to znamenat značný problém.

Dobrou zprávou je, že už byl také naznačen možný postup, jak toto ztížení obejít. Zmíněný zákaz tedy není absolutní, přinese však programátorům a uživatelům alespoň ze začátku několik komplikací. Podle některých zdrojů se již programátoři oblíbených aplikací jako je Android Tuner, Tasker, Juice Defender Ultimate, ROM Manager, Root Explorer nebo Titanium Backup chystají na změny v základním kódu Androidu a nové aplikace přizpůsobují. Jejich uživatel by tedy teoreticky nemusel být v konečném důsledku změnou nikterak ovlivněn.

Pokud by se příští verze objevila s označením 4.4.3, mohli bychom ji vidět již příští měsíc v Barceloně na Mobile World Congress, pokud by se chystal až Android s označením 5.0, dá se očekávat, že bude představen v květnu na I/O 2014. Do které verze bude kód zapracován a kdy bude která představena je zatím nejisté. Na konkrétní informace si tedy ještě budeme muset počkat.

Zdroj: +Chainfire, Gottabemobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here