Přímé nakupování skrze operátora v Android marketu spuštěno v Španělsku a Itálii

5

Android Logo

Pirátství na Androidu je bezesporu částečně způsobeno také nemožností placení za aplikace pomocí jiného kanálu než Google Checkoutu a tedy kreditní karty. Konkrétně se poté tento problém nejvíce projevuje u těch v pirátství nejaktivnějších, školáků a raných středoškoláků, z nichž někteří prostě kartu buďto nemají anebo jim výpisy z ní kontrolují rodiče, kteří leckdy jen těžko chápou, že za software se i platí.

Google si tento problém naštěstí uvědomuje a kromě zatím ne-úplně potvrzeného PayPalu se snaží dohodnout také s operátory a zpřístupnit placení skrze jejich účet. Zatím ale taková to možnost byla víceméně výsadou pouze amerických a pár jihokorejských operátorů. Nyní se však, ale konečně začíná dostávat i na Evropu.

Konkrétně se placení v Android marketu skrze operátora objevilo u Vodafonu a to v Anglii, Španělsku a Itálii. Dá se tak počítat, že si Google jednou všimne i našeho trhu a začne jednání i zde. Na druhou stranu je zde otázka, zda se s ním naši, leckdy velmi zvláštně jednající operátoři budou vůbec chtít bavit, na druhou stranu se jim jistě bude hodit provize za transakce.

Zdroj: android

A co Vy? Uvítali byste možnost placení skrze operátora?

5 KOMENTÁŘE

  1. Platba přes operátora funguje na Nokii se Symbianem, takže minimálně T-Mobile se asi ochotný bavit bude
    Jinak souhlas s RANDALFIENem. Akorát že nebude míle před konkurencí, ale dožene Nokii 😉

  2. Pro mě by to byla dobrá zpráva kdyby se to zprovoznilo v česku.Protože jsem ještě dítě a rodiče mi nedovolí platbu přes kreditku a říkali že až se sprovozní funkce: ,,platba přes operátora“ tzv. mobilním kreditem tak by jsem si těch her stáhl hodně.Byl bych rád kdyby společnost Google domluvila dohodu s O2.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here