Přicházejí nové kabely s redukcí USB typu C na HDMI

1

USB typu C lze použít na více věcí, než jenom nabíjení vašeho zařízení. To už jsme ostatně zjistili ve chvíli, kdy první firma oznámila, že se tímto standardem chystá nahradit 3,5 mm jack na sluchátka. Nyní to vypadá, že by nový univerzální port mohl nahradit některá řešení pro přenos videa. Organizace, které stojí za HDMI a USB, totiž představily nový režim HDMI Alt Mode, který umožňuje jednoduché propojení obou standardů.hdmi-usb-type-cNová specifikace umožnila vytvoření jednoduchého kabelu pro převod USB typu C na HDMI, přičemž na každém konci se nachází jeden ze zmíněných konektorů. Pro propojení zařízení tak už není třeba žádných dalších speciálních adaptéru. Díky tomuto řešení je možné propojit smartphone či notebook vybavený USB typu C s jakoukoliv moderní televizí či monitorem.

Alt Mode v současné době podporuje standard HDMI 1.4b, nikoliv nejnovější HDMI 2.0b. To je stále dostatečné pro přenos dat 4K videa, 3D, HDMI-CEC a Audio Return Channel. Přes kabel ovšem zatím není možné přehrávat UHD 4K HDR video obsah.

zdroj

1 komentář

  1. takze…krom hdmi…jsme na tabletech meli male a velke usb…slo pripojit flashku a hub s klavesnici a mysi…nebo jako flashku pro pc pouzit ten tablet ci jeho pametovku…atd…a soucasne dat do jacku sluchatka…plus soucasne mensim jackem nabijet…postupne to ubyvalo…a ted bude jedno cecko na vse…no to bude fakt genitalni…posilam dik a pisnicku v radiu soudruhum inzenyrum z ndr..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here