Pressy: Dopřejte chytrému zařízení jedno konfigurovatelné tlačítko navíc

1

pressy

Zatímco výrobci chytrých zařízení s Androidem už nějaký ten pátek pokračují v trendu co nejmenšího počtu hardwarových tlačítek, tak na Kickstateru se za necelých 24 hodin podařilo uspět projektu, který jde přesně opačnou cestou, jedno hardwarové tlačítko naopak přidává.

Projekt se příznačně jmenuje Pressy a je ve své podstatě vcelku triviální. Jde o drobný váleček s lehce vystouplým tlačítkem na horní plošce, který se zasune do standardního 3.5 milimetrového jacku. Pouhým zasunutím se automaticky spáruje s Pressy aplikací, skrze kterou pak umožňuje provádění předem nastavených povelů na základě specifické sekvence stisknutí tlačítka.

V aplikaci si tak může uživatel nakonfigurovat, že jednoduché, krátké stisknutí otevře fotoaparát, dvojí, krátké a dlouhé, vytočí hovor na nějaký kontakt a trojí, krátké, dlouhé, krátké, oznámí pozici telefonu na Foursqaure se zprávou ‚zachraňte mne‘. Vedle možnost navolitelných skrze Pressy aplikaci navíc vývojáři počítají s vydáním SDK, které umožní implementaci do aplikací třetích stran.

pressy_3

Dvojice tvůrců má vyřešené dokonce i skladování Pressy, když zrovna budete chtít poslouchat hudbu a budete tedy muset drobný váleček z 3.5 mm jacka vyndat, prostě jej zasunete do specificky vyrobeného přívěšku na klíče. Pozitivní pak je, že aplikace Pressy by měla fungovat i s ovládáním některých sluchátek.

Co se týče samotného projektu, tak ten již peníze nepotřebuje. Zafinancován byl za necelých 24 hodin a aktuálně je na nějakém čtyřnásobku toho, co původně žádal. Pro případné zájemce jde ale o poměrně snadnou cestu, jak si Pressy koupit. Skrze kickstarter za něj totiž zaplatíte poměrně solidních 22 amerických dolarů včetně poštovného.

pressy_2

Zdroj: kickstarter via: engadget

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here