Představeny Google Play Game Services – cloud a multiplayer

0

LB_2533

Google oznámil očekávanou novou službu Google Play Game Services. Spekulace se naplnily a vývojáři budou nové mít možnost využít řady výhod jako je ukládání do cloudu, snadnější integrace multiplayeru a to vše multiplatformně.

S Google Play game services přichází ukládání do cloudu, do webového uložiště. To umožní synchronizovat postup hrou a její stav napříč vašimi zařízenímí. Samozřejmostí je dosažená úroveň či skóre. Na detaily si pravděpodobně budeme ještě muset počkat – je na Googlu jak moc vývojářům sváže ruce.

S tím přichází i integrace se sociální sítí Google+. Nově bude možné jednoduše pozvat uživatele z vašich kruhů do multiplayerové hry a soupeřit s nimi v dosaženém skóre. Toto řešili doposud služby třetích stran, využití existující infrastruktury Google služeb je rozhodně pozitivní. Umožněno bude také rychlé sehnání soupeřů v rámci služby Google Play game services, detaily ohledně jejího fungování zatím neznáme.

Zajímavé je to, že všechny tyto služby budou dostupné multiplatformně – synchronizovat bude možné mezi Androidem, webem i iOS. O Windows Phone a dalších systémech nepadlo ani slovo.

Zdroj fotografie: The Verge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here