Požár továrny Samsungu může ohrozit výrobu Galaxy S5

1

Požár, který se hasiči sedm hodin snažili uhasit, zažila továrna společnosti, která pro Samsung vyrábí PCB (Printed Circuit Board = deska plošných spojů). Podle dostupných informací se v té době pracovalo na desce pro nový Samsung Galaxy S5.

20140309150112

O velikosti požáru svědčí i fakt, že se na hašení podílelo  279 osob, z toho 264 hasičů, a bylo užito 81 kusů techniky, mezi nimi například 29 cisteren a 2 vrtulníky. Škoda, o které se v souvislosti s požárem hovoří má být až jedna miliarda dolarů, která vznikla na strojích, vybavení a v tomto rozsahu i na budově. Pojištěna společnost samozřejmě byla, konkrétně u Hyundai Marine & Fire Insurance, jestli však pojistka škodu pokryje, jisté není.

K celé situaci se samozřejmě vyjádřil i mluvčí Samsung Electronics:  „Společnost Samsung Electronics je nyní partnerem společnosti zaměřující se výrobu na desek plošných spojů (PCB), kterou zachvátil požár.“ (Pozn.: volně přeloženo.) Poté ovšem dodal, že: „je řada společnsotí, kde se nyní vyrábí deska pro Galaxy S5, s výrobou by tedy neměl být žádný problém.“ (Pozn.: volně přeloženo.) Jakou část výroby měla na starost požárem dotčena společnost řečeno nebylo, podle jejího mluvčího to ani není možné, neboť je vázán mlčenlivostí.

Začátek prodeje Samsungu Galaxy S5 by tedy být teoreticky ohrožen neměl. Je však možné se s nedostatkem setkáme v případě velkého zájmu v průběhu prodeje. Jaké rezervy jsou připraveny nevíme. Samsung má však ještě měsíc na to, aby vše připravil.

20140309150229 20140309155329

Zdroj: Sammobile

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here