PowerVR G6630 – nová generace grafických čipů s 60 násobným výkonem

0

Stejně jako v případě procesorů, tak i u grafických čipů probíhá mezi jednotlivými výrobci poměrně lítá bitva o obsazení stále rostoucího mobilního trhu. Není tak divu, že i u nich se takřka každým rokem představují nové generace, které výkonem několikanásobně přesahují své předky.

A právě takovým případem by měla být i nová grafika PowerVR G6630 od společnosti Imagination Technologies, která by měla koncem příštího až začátkem přespříštího roku nahradit současnou generaci PowerVR SGX543 (nalezneme například v iZařízeních).

Oproti současné generaci by měla novinka nabídnout až 6 krát větší výkon, lepší škálovatelnost podpořenou schopností dynamicky zapínat / vypínat některá z 6 výpočetních jader a samozřejmě také implementaci nových standardů včetně OpenGL ES 3.0/2.0/1.1, OpenGL 3.x/4.x, OpenCL 1.x a DirectX 10.

Samozřejmě, že jde jen o marketingové informace a reálný výkon bude oproti současné generaci spíše dvojnásobný, nicméně i tak se jasně potvrzuje trend vyrovnávání výkonu malých mobilních čipů velkým kartám z konzolí a počítačů.

Spolu s novou generací by se také mohl PowerVR vrátit do hry mezi androidími zařízeními, právě z tohoto segmentu totiž s příchodem Tegry 3, Adrena 320 (Qualcomm procesory) a Mali 604 (Exynos) v podstatě vymizel.

Zdroj: androidautority via dotekomanie

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here