Popularita Chromebooků roste. V USA už překonaly tablety s Androidem

0

Share-of-Unit-Slaes-US-Comm-Channel

Chromebooky, tedy malé notebooky vybavené Chrome OS, se krátce po představení prvních modelů jevily spíše jako další nepovedený pokus Googlu vstoupit do nového segmentu trhu. Prodejní výsledky za leden až listopad roku 2013 v USA však ukazují, že projekt Chromebooků byl úspěšný. Podle očekávání rostl také prodej tabletů s Androidem.

Zatímco v roce 2012 měly notebooky s Chrome OS jen 0,2% podíl na trhu, v loňském roce si polepšily 9,6 %. Tímto předběhly dokonce androidí tablety, jejichž podíl také vzrostl, ale jen ze 4,2 na 8,7 %. Poslední kategorií zařízení, která zaznamenala nárůst podílu, jsou tablety s Windows.

Zásluhu na nárůstu popularity Chromebooků má především větší zájem ze strany výrobců. Alespoň jeden model s Chrome OS mají už ve své nabídce výrobci Dell, HP, Acer, Lenovo a Samsung, ke kterým by zanedlouho měl přibýt například Asus. Pro uživatele shánějící levný a malý notebook s důrazem na jednoduchost, mobilitu či dlouhou výdrž baterie jsou Chromebooky ideální volbou.

Doufejme, že se zlepšujícími se prodejními čísly bude narůstat také počet trhů, na kterých jsou Chromebooky k dostání. V současné době mají bohužel zájemci z České republiky smůlu, notebooky s Chrome OS jsou u nás totiž k dostání jen objednáním ze zahraničí, například z USA či Německa.

via Phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here