Pomocí Google Hangouts už je možné také telefonovat, ale zatím jen z iOS

2

hangouts voice

Aktualizace aplikace Google Hangouts přinesla na konci minulého týdne integraci služby Google Voice, která nabízí výhodné mezinárodní hovory po celém světě. Jako první ale merický gigant překvapivě aktualizoval aplikaci pro iOS. Brzy by se však měla dočkat také verze pro Android.

Pomocí Google Hangouts je možné po aktualizaci volat na libovolné mobilní telefonní číslo nebo pevnou linku po celém světě. V rámci USA a Kanady jsou hovory zdarma, v ostatních zemích Google údajně nabízí nízké sazby. Další výhodou je to, že k uskutečnění hovoru nepotřebujete SIM kartu, ale stačí vám internetové připojení.

Jaké jsou ceny?

Při dnešních cenách běžných hovoru v České republice se volání na mobilní telefon přes Hangouts vyplatí jen málokomu, ale cena při volání na pevné linky vypadá poměrně zajímavě. Níže jsme z aktuálního ceníku vybrali několik sazeb při volání přes Google Hangouts. Ceny nejsou (s výjimkou USA a Kanady) závislé na zemi, ze které voláte. Před prvním zavoláním je nutné dobít kredit přes platební kartu. Částky jsou uvedeny včetně DPH:

  • Česká republika (mobilní telefon): 0,182 $ (3,43 Kč)
  • Česká republika (pevná linka):  0,036 $ (0,68 Kč)
  • Slovensko (mobilní telefon): 0,242 $ (4,57 Kč)
  • Slovensko (pevná linka): 0,036 $ (0,68 Kč)
  • Německo, Rakousko, Francie, Velká Británie (mobilní telefon): 0,121 $ (2,28 Kč)
  • Vietnam (mobilní telefon): 0,08 $ (1,51 Kč)

zdroj: Android Community, Google

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here