Policisté z Dubaje: ,,Stát, ani hnout…Vyletí ptáček!“

0

Nedávno bylo zveřejněno, že policisté a detektivové z Dubaje budou vybaveni novinkou Google Glass  v boji proti zločinu. Jejich brýle mají zabudovaný speciální program rozeznávající tváře hledaných kriminálníků. Pokud nastane shoda s databází, strážník je okamžitě upozorněn.

dubai-police-use-google-glass

Město ve Spojených arabských emirátech plánuje vybavit hlídkující policisty brýlemi jako první také proto, aby mohli fotit řidiče páchající dopravní přestupky a následně pak vystopovat vozidla, v nichž občané porušili zákon. Druhá vlna Google Glass v Dubaji pak poputuje právě do rukou detektivního oddělení.

http://www.youtube.com/watch?v=L5xtcvzuXoM#t=74

Říct, že dubajská bezpečnost je na tom dobře, by se dalo nazvat slabým slovem. Je to viditelné v turistických oblastech města, kde se policisté prohánějí ve sportovních Lamborghini za 400,000$. Není známo, kolik tamní vláda zaplatí za nositelná zařízení. Víme však, že ve Spojených státech se budou brýle prodávat za 1500$ za kus (zhruba 32 650 Kč). Pro emiráty nejspíš žádný problém.

A Lamborghini Aventador, a model used by Dubai police, is seen on patrol in Dubai

Věříme, že s nabídkou využívání Lamborghini a Google Glass ve službě nemají policisté v Dubaji o nové pracovní zájemce nouzi. Asi se také přihlásím. 😀

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here