Policista použil Find My iPhone a zachránil ženě život

0

Jistý policista se skutečně obrátil na aplikaci Find My iPhone, aby pomohl dovést do bezpečí ženu, která uvízla ve 150metrové průrvě. Melissa Vasquez byla po dopravní nehodě vymrštěna z auta, načež ji rodina pohřešovala 18 hodin. 

1

Drama začalo v pondělí ve dvě hodiny odpoledne, kdy OnStar monitor v autě Vesquezové detekoval autonehodu. Dvě z pneumatik byly odtrženy od vozu. Monitor nejprve upozornil policisty, že se nehoda stala na silnici Highway 17 a ulici Camden Avenue, tam však nenašli nic neobvyklého. Později toho odpoledne OnStar aktualizoval polohu na San Jose, kde se však taktéž nenacházely žádné stopy po nehodě.

Naštěstí, plicejního úředníka Davea Camerona, který je tak trochu ,,tech-geek“, napadlo během prohlídky domu pohřešované, že by mohl pomocí nalezeného iPadu a aplikace Find My iPhone zjistit její lokaci. K tomu však musel znát heslo. Napadlo ho dle selského rozumu, že by heslo mohlo být jedno z těch, které používá velká většina z nás a vyšlo mu to. Na třetí pokus se trefil a bariéru prolomil.  Takže kombinace 1-2-3-4 nemusí být vždy špatným řešením. 🙂

2

Poté již určil polohu pohřešované a o dvacet minut později ji našli ostatní policisté ležící sice tváří k zemi, naštěstí však živou. Vasquez se pak proletěla vrtulníkem přímo až do nemocnice. Zatímco Apple slaví oproti OnStar vítězství 1:0, pověřenci druhého zmíněného nyní zjišťují, kde udělal jejich systém chybu.

http://www.youtube.com/watch?v=zLr1wzXiWWg

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here