Pokud naletíte této kachně, můžete si usmažit iPad nebo iPhone

4

Nedávno vydaný postup, jak bezdrátově dobít iOS 8 zařízení, byl označen za hoax, čili za úmyslně klamnou zprávu. Následování návodu, ke kterému jste se mohli dostat prostřednictvím tweetů, mohlo ohrozit nejen Vaše chytré zařízení ale dokonce být i nebezpečné i Vám samotným.

Domnělý ,,supernávod“ se prezentuje pod názvem Wave (skrze Apple) a prohlašuje se jako poslední nejaktuálnější a největší upgrade pro operační systém iOS 8. Právě podle tweetu, Wave umožňuje nabít iZařízení s výpomocí mikrovln. Promo materiály odkazují na to, že k využití programu stačí jakákoli mikrovlnná trouba ve vašem dosahu. Aby se však Wave zaktivoval, je nutné aktualizovat iOS na nejnovější verzi. Poté už stačí jen ,,ohřát“ svého chytrého miláčka v mikrovlnné troubě při 700w na 60 sekund nebo při 800w o deset sekund déle. V žádném případě však nesmíte zařízení ,,nabíjet“ déle než 300 sekund. Kdo by tohle dělal, říkáte si? Očividně dost lidí.

2

Je tedy zcela jasné, že celá zpráva je fake, proto nabíjejte svá zařízení standartním, i když nudnějším, způsobem. 🙂 Ti z nás, kteří budou chtít nabíjet mikrovlnami, můžou tak akorát zničit svá zařízení nebo dokonce založit požár či explozi. Nicméně, podívejte se sami, jak dopadl telefon uživatele, který se nechal zlákat. Nick už si asi nezavolá…

DSC_4747

zdroj: http://www.phonearena.com

 

 

 

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Takovéhle dobíjení je přímo určené pro majitele iFounů. Na Androidu by to nefungovalo zdaleka tak dobře. 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here