Podle analytiků by měl Samsung prodat 12 milionů jednotek Galaxy Note 7 v tomto roce

0

Předevčírem byl oficiálně představen nový Galaxy Note 7 a tak přichází čas na první prodejní odhady, jenže nejsou tak úplně pozitivní. Analytik Kim Dong-won z firmy Hyundai Securities totiž předpokládá, že se bude zbrusu nový phablet od Samsungu prodávat o něco hůře než letošní vlajkové modely řady S. Hlavním důvodem je zřejmě příchod nových iPhonů.20160803000699_0

Nejnovějším úspěchem je dosažení hned prvních třech pozic v žebříčku letos nejprodávanějších telefonů s Androidem: Galaxy S7 Edge (13,3 milionů kusů), Galaxy J2 (13 milionů kusů) a Galaxy S7 (11 milionů kusů). Jenže ta nejdůležitější část roku teprve přijde.

Odhad zmíněného analytika, který tvrdí, že Samsung do konce letošního roku prodá 12 milionů kusů nového phabletu Note 7, tedy nevěští tak úplně skvělou budoucnost, v jakou by mohli někteří doufat. Nový Note se bude muset vypořádat s chystanými iPhony, které dorazí během září a každoročně hodně ovlivní prodeje ostatních výrobců.

Na druhou stranu, Samsung může zůstávat klidný. Jiní výrobci, respektive téměř všichni ostatní, vykazují v posledních obdobích jen velmi malé zisky z prodejů. Jde o společnosti LG, HTC, Sony.

zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here