Podívejte se na budoucnost WebGL a propojování internetu s reálným světem

0

WebGL je webová služba, která ke svému chodu potřebuje pouze internetový prohlížeč. Pokud vlastníte novější smartphone, vystačíte si i pouze s ním. Poslední prohlížeč Safari od Applu a mobilní Chrome v poslední verzi si s tímto „novým“ standardem bez problémů poradí a není už vůbec nutností, nosit s sebou neustále počítač. Budoucnost WebGL slibuje i dálkové streamování her v plné grafice a mnoho dalšího.

Unnumbered Sparks 1
Využití WebGL demonstruje skupinka kreativců na real-time vizualizaci v ulicích Vancouveru.

Skupina kreativních vývojářů se rozhodla díky tomuto standardu propojit svět virtuální s tím opravdovým. Díky několika projektorům a plátnu, které je zavěšeno mezi dvěma budovami, můžete i jako naprostý amatér vykouzlit nevídanou laserovou show včetně zvukového doprovodu. Ke všemu budete potřebovat pouze smartphone a letenku do Vancouveru, kde je celý atypický projekt realizován.

Celá myšlenka vznikla k příležitosti 30. výročí IT konference TED, která si mimo jiné klade za cíl, být co možná nejvíce inovativní a kreativní. Interaktivní síť bude ve Vancouveru napnuta až do 22. března, samotná konference začala toto pondělí a končí v pátek.

 

Zdroj: unnumberedsparks

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here