Plnohodnotný Google Play v České republice – chyba nebo testování?

9

gplay-full

Otázka plnohodnotného přístupu k PlayStore, tedy nejen androidím aplikacím, ale i hudbě, filmům a hardwaru v podobě Nexusů, je po mnohdy zpožděných softwarových aktualizacích telefonů a tabletů pro uživatele z České republiky zřejmě tou nejpalčivější.

Již několik měsíců to naštěstí vypadá, že Google rozšíření opravdu, i když trochu pomaleji, plánuje. První přímé indicie se konkrétně objevily po uzavření smlouvy na hudební práva, která zahrnovala i Českou republiku. Dále pak docházelo k občasným únikům částí plnohodnotného Play Store u uživatelů, kteří se k němu čas od času připojovali přes zahraniční VPN a výjimečně nechyběly ani zprávy o vylepšení byť běžným uživatelem nedostupného překladu do češtiny.

A dnes se k celé řadě indicií připojila jedna další, několika uživatelům z České republiky, kteří byli do internetu připojeni normálně s českou IP adresou, se zobrazil plnohodnotný Play Store, tedy včetně hudby, videí a Nexusů.

Bohužel tedy nešlo o úplně obyčejné uživatele, na Google Wallet měli u platební karty zadanou zahraniční, konkrétně americkou a britskou adresu. Google Play se pro ně tak nezobrazil v nově zprovozněné české variantě, ale na základě adresy u karty v britské, potažmo americké mutaci. Uživatelům, kteří se navíc rozhodli adresu u karty změnit na zahraniční dodatečně se navíc Google Play Store již neotevřel.

Všechno tak ukazuje na to, že spíše než o otevření Play Storu šlo buďto o chybu nebo prostě zrušení kontroly na základě IP adresy. V obou případech by to ale mohlo značit přípravy na příchod plného Play k nám. V případě chyby by totiž poměrně jednoduše mohlo být o chybu při testování Play, rušení omezení by pak poukazovalo na samotné přípravy na spuštění.

Zdroj: +Pavel Moravec

9 KOMENTÁŘE

 1. je muj screen prosim o opravu zdroj – vede na 404
  tak jsem nasel kde je chyba – jsou tam 2 adresy za sebou proto to hodi 404

  • Za chybu ve zdroji se omlouvám.
   Jinak, na použití screenu jsem se ve spěchu zapomněl zeptat (což mne neomlouvá). Tak alespoň dodatečně, nevadí, když ho použiju tady v článku?

   • ne v pohode rad se delim o info s dalsimi lidmi, pokud bys chtel i vice screenu tak si klidne rekni a nebo treba video neni problem udelat na founu prez screencast

 2. Pravděpodobně to bude test a nebo to pozvolna zpřístupňují u mě se to zobrazuje stále klasicky bez hudby atd..

 3. Me se zobrazuje jinak i Google Play app v Androidu. Mel jsem pred tim nastavenou adresu k uctu do Německa a mam ted na uvodni stránce aplikace obchodu odkazy na nemecke knihy, hudbu a jine.

 4. Když jsem přihlášený v práci přes americkou adresu v Chrome do svého českého google účtu, tak mi to plnohodnotný play zobrazuje už skoro víc jak rok. Ale nejsem si jist, že se tam něco mění. Spíš je to jen takový translate.google překlad.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here