Plnohodnotná česká qwertz klávesnice pro Android

14


hacker
 hackerzzz

 

Po dlouhém hledání se mi konečně podařilo nalézt plnohodnotnou českou qwertz klávesnici. Jestliže jste se někdy snažili odepsat na email z vašeho smartphonu se správnou diakritikou, tak mi dáte jistě za pravdu, že je to mnohdy hodně obtížné až skoro nemožné při delším emailu.

I pro Vás může být řešením aplikace Hacker’s Keyboard která Vám nabízí plnohodnotnou qwerty klávesnici kde místo čísel v horní řadě naleznete písmenka s diakritikou, což mnohé z vás jistě potěší. Vývojáři si dali záležet na grafickém zpracování, díky kterému budete mít lepší přehled o umístění daných písmen a  to Vám umožní psát s diakritikou mnohem rychleji.

V rámci aplikace si můžete nastavit odezvu neboli vibraci při stisknutí písmene, což Vám umožní přesnější psaní bez překlepů.  V obchodě Play se dá nalézt mnoho klávesnic, ale osobně tuto považuji za tu nejlepší jakou může mít český uživatel ve svém Androidu. 


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

14 KOMENTÁŘE

 1. Blbé je, že českému uživateli to po ťuknutí na mikrofon řekne, že jeho jazyk není podporován. Nechápu proč klávesnice nemůže využít rozpoznání hlasem od Googlu napřímo. Tohle je fail, šla pryč 🙁

   • Poradíte mně, kde? Mně to sice nabídne rozpoznání hlasu Google, ale zároveň je natvrdo jen v angličtině. Ani nevidím tu diakritiku nahoře, jakoby se mně to nechtělo přepnout do češtiny 🙁

    • Přetočte si klávesnici na výšku. V levém dolním rohu najdete ozubené kolečko nastavení. Kliknete na něj a dáte „settings for Hackers Keyboard“. Potom najdete v menu „Vstupní jazyky“ v Angličtine „input languages“ a tam si nastavíte Češtinu.

 2. Super! Pamatuje si to čísla kreditních karet i hesla a odesila je svemu strujci. Nezapomente to pouzivat např. při internetbance apod.
  Uz jen ten nazev aplikace je myslim zcela jasný.

 3. Přišel někdo na to, jak se při vybrané češtině (qwertz) dostat na ty černě psané znaky na klávesách (§$&, složená závozka, větší, menší…) ? Zkoušel jsem to přes Alt, ale nic se neděje. Díky za radu, určitě to bude něčím mezi klávesnicí a židlí.

 4. Konečně! 🙂 Kdyby ještě šly odstranit klávesy, které nechci, třeba druhý Shift, mikrofonek nebo Esc, byla by to klávesnice snů 🙂

 5. Proč to má často používané klávesy Esc a Ctrl na odlišných místech.
  Esc bych ještě pochopil, že tam nebylo nahoře místo a využilo by se CapsLock pod ním, ale
  ale proč často používaný (ctrl+c,ctrlv) Ctrl dát mimo obvyklé místo?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here