PlayStation Mobile nabídne nové možnosti a rozšíří se na další zařízení

0

Kromě chytrých telefonů a tabletů s Androidem stojí japonský výrobce elektroniky Sony mimo jiné také za jednou z nejsilnějších herních značek PlayStation. Není tak v podstatě žádným překvapením, že se včera objevil na herním veletrhu Gamescom a odprezentoval své letošní novinky.

Na rozdíl od dřívějších let se ale nevěnoval pouze své velké konzoli PS3 a handhaldu Vita, ale na chvíli se zaměřil také na menší zařízení s Androidem. Konkrétně oznámil, že PlayStation certifikace nebude doménou pouze jeho zařízení, ale v průběhu roku se objeví také u ASUSu, Wikipadu (firma stojící za zajímavým androidím handhaldem) a možná i dalších výrobců.

Zda se to bude týkat pouze nových zařízení, nebo se certifikace dočkají i starší top modely zatím není známo. Kdyby však došlo na první případ, tak by se z největší pravdépodobnsoti mohli radovat majitelé Nexusu 7, Transformeru Infinity a možná i Prime.

Kromě nových hardwarových partnerů oznámilo Sony také novinky ohledně samotného programu Play Station Mobile neboli PlayStation certificated. Hry koupené skrze integrovaný obchod budou koupené na Sony ID a půjde je tedy hrát na všech s ním svázaných zařízeních, tedy třeba na natabletu od ASUSu, telefonu od Sony nebo handhaldu Sony Vita.

Dá se také předpokládat, že Sony představí herní cloud a nabídne synchronizaci herních dat napříč těmito zařízeními. Něco podobného totiž již nabízí v rámci velké konzole PlayStation 3.

Do budoucna tedy rozhodně PlayStation mobile čeká zajímavá cesta. Pomalu se totiž rozšiřuj jeho hardwarová základna (již dříve připojené HTC, ASUS, Sony, Wikipad) a začínají se rýsovat i zajímavé funkce.

Posledním problémem, který by mohl stát v cestě úspěchu tak zůstává nedostatek obsahu. Ten by ale mohl také poměrně rychle zmizet, pro PS Mobile se totiž hry programují v oblíbeném C#, přičemž pomalu se blíží dokonce i otevřená implementace extrémně rozšířeného frameworku XNA v podobě MonoGame.

A jaký máte na PS Mobile názor Vy? Má podle Vás šanci nebo zapadne stejně jako jeho předchozí generace, kterou jsme mohli vidět například na Xperii Play?

Zdroj: pocketnow, ac, sony

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here