Pixel Battery Saver vypíná některé AMOLED pixely k šetření baterie

0

Na internetu najdete spoustu seriózních i zcela zcestných návodů, jak se poprat s neukojitelným hladem telefonu po energii baterie. Nacpávání pořád větších a větších baterií do chytrých telefonů není tou správnou cestu hlavně kvůli trendu praktičnosti a úzkým rozměrům. Rozhraní baterií disponují malým prostorem pro zlepšení výdrže, což nutí výrobce technologií vytvářet efektivnější komponenty. Třetí možností je optimalizace softwaru, což vysvětluje, proč je kolem tolik aplikací určených k úspoře energie. Jednou ze zajímavějších a efektivnějších je právě aplikace Pixel Battery Saver, která využívá výhody AMOLED displeje a může tak kontrolovat každý jednotlivý pixel.

6

Jak asi víte, AMOLED displeje nepotřebují podsvícení a  umí zobrazit skutečnou černou barvu díky schopnosti vypnutí požadovaných pixelů. A druhé zmiňované vlatnosti umí využít právě aplikace PBS. Ta překryje obrazovku černou sítí a nechá Vás nastavit si její hustotu, čímž můžete vypnout polovinu a více pixelů a zamezit tím přebytečné ztrátě energie. Ubírání pixelů má samozřejmě vliv na zhoršení kvality obrazu, hlavně co se detailů týká, ale se správným přizpůsobením si stále užijete prohlížený obsah, zatímco ušetříte nějakou tu energii na horší časy.

Tento přístup dává smysl. Dnešní smartphony cenových špiček  bojují se ždímáním baterky nejvíce ruku v ruce s náročnými displeji a rychlými čipy. Takže možnost odříznutí slušného čísla pixelů na palec a stále slušná kvalita obrazu je skvělou volbou. Myslíme si, že tablety nepotřebují podobné aplikace typu PBS tak moc jako chytré telefony hlavně kvůli tomu, že nejsou považovány za zařízení, která lidé používají v tak velké míře, když nemají přístup k zásuvkám.

3 2 4

Kvůli podstatě svého fungování není PBS aplikací, kterou byste využívali stále. Tlumení displeje poslouží nejlépe v momentě, kdy mele baterie z posledního. Aplikace disponuje i novými funkcemi jako automatickou úpravou černé sítě pro specifické úrovně zbylé energie baterky, takže pokud vlastníte zařízení s AMOLED displejem, určitě ji vyzkoušejte. Pixel Battery Saver seženete zdarma v obchodu Google Play v následujícím odkazu, přičemž na premium verzi si budeme muset ještě chvíli počkat.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here