PhotoMath řeší pomocí fotoaparátu matematické příklady

1

Představte si, jak jednodušší mohly nebo mohou být časy na Vaší střední škole s využitím nové aplikace PhotoMath. Jediné, co potřebujete udělat, je vyfotit matematický problém svým fotoaparátem chytrého zařízení a výsledek na Vás vyskočí jako čertík z krabičky.

BiHF0cXy

 

Aplikace umí řešit problémy s desetinnými čísly, zlomky, aritmetickými výrazy, mocninami, kořeny kvadratických rovnic a lineárními rovnicemi. Aktuálně je dostupná zadarmo v obchodech Windows Phone Store a Apple App Store. Uživatelé Androidu si budou muset bohužel ještě počkat do začátku příštího roku, než budou moct vyzkoušet aplikaci na vlastní kůži. Společnost MicroBlink, která za novinkou stojí, pracovala také na appce PhotoPay. Ta umí zase po vyfocení účtu odeslat peníze k jeho zaplacení. Tuto technologii začalo využívat již 14 evropských bank.

2

Zatímco MicroBlink vymýšlí další alternativy, jak využít focení se službami, tisíce studentů po celém světě mohou otestovat novinku zdarma, což je výbornou strategií. Je nutno dodat, že PhotoMath potřebuje k řešení příkladů vytištěné zadání, na druhou stranu ale zase ukazuje postup řešení krok za krokem.

http://www.youtube.com/watch?v=XlbVB50mIh4

Vysokoškolákům bychom doporučili, aby dali od aplikace ruce pryč, protože s  integrály a derivacemi skutečně nepomůže. PhotoMath je však darem z nebes pro ty, kteří se marně snaží prokousat jednoduchou matematikou.  Pokud však zklame během testu, za učitelem bychom s telefonem rozhodně nechodili, jestli jej nechcete dostat zpět až na konci školního roku. 😀

PhotoMath stáhnete zde pro: iOS, Windows

zdroj: http://www.phonearena.com

1 komentář

  1. „Aplikace umí řešit problémy s desetinnými čísly, zlomky, aritmetickými výrazy, mocninami, kořeny kvadratických rovnic a lineárními rovnicemi.“ Jinými slovy umí matematiku 7.-8. třídy základní školy, takže aplikace pro děti…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here