Peter Chou: „To nejhorší má HTC za sebou, 2013 bude jen lepší“

5

I přesto že poslední zveřejněné finanční výsledky tchajwanského HTC ukázaly mírné průběžné zlepšení, tak se nedá ani zdaleka tvrdit, že by na tom byla firma nějak sluníčkově. Stále, tedy už od vydání modelu HTC Sensation v roce 2011, se potýká s finančními propady způsobenými špatnými prodeji.

Alespoň podle Petra Chou, výkonného ředitele společnosti, se ale situace v roce 2013 zlepší. Tím nejhorším si totiž HTC prý prošlo letos a navíc si i uvědomilo, co největší měrou způsobilo jeho problémy.

Na vinně byl údajně v poměru ke konkurenci silně podhodnocený marketing, který způsobil, že jinak dobré modely od HTC zapadly a pořádně se neprodávaly. Naštěstí si to ale firma uvědomila a i přesto, že nemá takové zdroje, jako konkurenti, tak se pokusí tento rok lépe zaujmout.

Trochu odlišný pohled na problémy HTC má analytik Dale Gai ze finanční společnosti Barclays. Podle něj je kamenem úrazu HTC fakt, že na rozdíl od ostatních fyzicky nevyrábí žádný vlastní produkt a telefony v podstatě jen skládá z cizích součástek.

Nicméně ať už za problémy HTC stojí to či ono, tak bude rozhodně zajímavé sledovat, jak si společnost povede v roce letošním. Hned z počátku má totiž, tedy mimo Evropu, oproti konkurenci velkou výhodu v podobě jednoho z prvních FullHD telefonů. A to rozhodně není k zahození!

Zdroj: aauthority, phandroid , gsmarena

 

5 KOMENTÁŘE

  1. Hlavne nech HTC robi telefony z vymenitelnou bateriou a slotom na SD kartu lebo tieto veci ma odradili od kupy One X a kupil som si radsej SG 3.

  2. Hlavné dôvody-bateria
    -pamäťová karta
    -nevynechávať Európu
    -dobrá reklama
    -počúvať ľudí čo chcú
    To,že nevyrábajú vlastné komponenty (kto o tom vie?) a skladajú z cudzích súčiastok podľa mňa nemá žiadny vplyv na predaj.Dôležitý je finálny výrobok a HTC je z tohto hľadiska dôsledné oproti iným značkám.

  3. Doporučuji panu Houškovi stáhnout aplikaci na procvičování českého pravopisu a trénovat shodu podmětu s přísudkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here