Panono: Míč se 108 megapixely

1

Už se vám jistě někdy stalo, že byste si vaši oblíbenou chvíli chtěli co nejdetailněji poznamenat. Fotografie je pro vás nedostačující, video příliš náročné a panoramatická fotografie nezabere vše tak, jak byste chtěli. Právě v těchto případech by vám mohl pomoci speciální míč, který dokáže zachytit vše kolem sebe. Panono totiž v sobě ukrývá speciální míč se 36 snímači, díky nímž může pořizovat 108 Mp fotografie.

panono

Tvůrci tohoto zajímavého projektu využívají míč v přiloženém videu například k házení, kde po výhozu míče do vzduchu zaznamenal fotoaparát vše kolem sebe a vznikla tak velmi zajímavá fotografie. Na GP je už nyní aplikace, která tyto speciální výtvory, společně s využitím gyroskopu, dokáže promítat. Zařízení je však v rané fázi vývoje a prozatím tvůrci shání peníze přes server indiegogo. Na trh by se měla dostat ještě letos na podzim za cenu 599 dolarů, respektive 12 000 Kč. Pokud však chcete 2 tisíce ušetřit, stačí využít speciální nabídku na Indiegogo.

www.youtube.com/watch?v=c8xjXqC9m2A

Zdroj: aa

1 komentář

  1. Zajímavé, ale za ty peníze budu raději dělat ze vzduchu fotky s ar.drone a myslím, že vytvořit panorama by tam taky nebyl problém. Jediný co, tak by tam nebyla obloha.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here