Ouya se každoročně dočká aktualizace hardwaru

0

OUYA

Kromě obavy z nedostatku kvalitního obsahu byla jednou z největších výtek vůči chystané androidí konzoli Ouya její samotná hardwarová úroveň. Ačkoliv totiž v době představení byla Tegra 3, kterou má být první generace konzole vybavena, jedním z nejvýkonnějších procesorů, tak v červnu roku letošního, kdy se má začít běžné prodávat, tomu tak již ani zdaleka nebude.

Ouya má naštěstí řešení. Na rozdíl od klasických velkých konzolí, které se hardwarové obměny dočkávají přibližně jednou za 5 až 7 let, by Ouya měla novou generaci dostat každý rok. Ouya 2 tak příští rok nejspíše nabídne aktualizovaný procesor – zřejmě Tegru 4, dost možná více paměti a tak dále.

Z pohledu hráče se ale prý není čeho obávat. Vzhledem k tomu, že všechny konzole poběží na (sic upraveném) Androidu a alespoň několik následujících let i na ARMovém procesoru, tak budou všechny generace zpětně kompatibilní. Veškeré nákupy budou navíc vázány na účet, jako v případě Steamu nebo Google Play, nebude tak potřeba vždy s novou generací konzole nakupovat novou sadu her.

I tak tu ale zůstává problém se samotnou roční obměnou hardwaru. Pokud se totiž vývojáři her rozhodnout jít pořádně s dobou a své hry vždy přizpůsobovat tomu nejnovějšímu hardwaru, tak se poměrně brzy ztratí jedna z největších výhod Ouya – nízká cena. Stejně jako generace první, tak i ty další by totiž měli stát 100 dolarů a když uvážíme roční aktualizace, tak nám to za pouhé tři, čtyři roky vyrovnává cenu velkých konzolí, jako například Xboxu 360 nebo PS 3.

Samozřejmě tu pro hráče, kteří budou chtít ušetřit, bude možnost „nejít s dobou“ a zůstat na starší generaci. Nicméně když pro tu starší už nikdo nebude vydávat hry, tak to bude, jak mi určité dáte za pravdu, herní konzole dost k ničemu.

Herní konzole Ouya vybavená čtyřjádrovým procesorem Tegra 3 a silně upraveným operačním systémem Android by se měla k prvním zákazníkům, tedy těm kteří ji podpořili na Kickstarteru dostat v březnu. V červenci by se pak měla objevit v klasických obchodech za cenu okolo 100 amerických dolarů.

Zdroj: engadget

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here