Osobní dojmy z Google I/O Extended 2013 v Brně

2

io

Včera ve večerních hodinách jsme mohli být svědky události, na kterou čekala velká spousta lidí. Jednalo se o Google I/O, což jest vlastně konference pro vývojáře, na které vždy Google představuje nové produkty a služby. I tento rok se tak stalo a vzhledem k tomu, že kousek od nás se konala Extended akce, vydali jsme se přímo na ni.

Místo konání

Jako místo konání byla zvolena konferenční místnost společnosti RWE, která se bohužel neřadí mezi největší místnosti v Brně. Proto zde platilo dvojnásobně pravidlo „Kdo dřív přijde,  ten dřív mele (sedí)“. Na akci se ovšem i přes menší prostory dostal každý, a tak se nestalo, že by si někdo neužil „Google atmosféry“, která v sále panovala.

io_brno4 io_brno

Registrace

Registrace proběhla přes počáteční problémy zcela v pořádku (byl jsem na akci mezi prvními a pánové měli menší problém se orientovat v tabulkách, ovšem to se hodně rychle naučili) a návštěvníci dostávali bonusy podle jejich rychlosti registrace. Prvních 50 získalo triko s motivem I/O a samolepku, ostatní jen nálepky (ovšem ty se velice rychle vypařily).

Přednáška od Jakuba Čížka

Jelikož jsme měli začátek akce o hodinu dříve, než byl zahájen livestream z Google I/O, prostor byl vyplněn přednáškou Jakuba Čížka o jeho projektu Wifileaks. Zde jsme se dozvěděli informace o tom, jak vlastně se k projektu Wifileaks dostal a co bylo účelem jeho vzniku. Na závěr přednášky nám autor ukázal i velice zajímavé mapy WiFi sítí v různých městech (Praha, Brno, Liberec, Ostrava, Zlín, …).

io_brno1

Poslední minuty před I/O

Posledních pár minut před začátkem streamu Google I/O jsme zhlédli pár videí od českého Google, který se momentálně pohybuje v Americe na Google I/O. Nechyběl ani pohled dovnitř do Google (natočeno pomocí Google Glass) nebo ukázka toho, jak se vlastně Google Glass ovládají. Těsně před začátkem se velice rychle rozebrala poslední trika s motivy I/O a všichni byli připraveni na livestream.

Pšt, začíná I/O!

Začal livestream a celý sál utichl. Všichni dávali pozor, s čím novým Google přijde, co vylepší, nebo naopak, co zruší. Celá přednáška začala čísly, přičemž v průběhu tohoto bodu přijela do sálu pizza. Všichni si tedy mile rádi nabídli a pokračovali dále ve sledování konference s očekáváním, že Google představí nějaké nové Nexusy či Android 4.3.

Místo toho jsme se dočkali „pouze“ Samsungu Galaxy S4 s čistým Androidem (což sklidilo velice pozitivní ohlas v sále), vylepšení Google+, Hangoutu a spousty vychytávek v Google Play, které určitě někdo ocení, ale taky spousty dalších vymožeností (bylo toho opravdu hodně).

io_brno3 io_brno2

Shrnutí akce

Google I/O Extended je prostě super! Sejdete se s hromadou Google fanoušků, které by jste nejspíše nikdy nepotkali. Atmosféra při představování novinek je úžasná a musím říci, že každý si ji musí prožít, aby věděl, o čem mluvím. Prostě nejde to jednoduše vyjádřit slovy, neboť takové akce nabídnou vždy něco, co člověk nedokáže popsat.

Velice děkuji Pavlu Mináři a Petru Kinclovi, kteří si vzali celý brněnský Google I/O Extended na starost a kompletně vše zorganizovali (včetně prostor a připojení k internetu od RWE, za což jim děkujeme). Nezbývá mi tedy nic jiného, než uznat, že se jednalo o velice povedenou akci a doufám, že se bude konat i příští rok.

 

Fotky v článku byly použity z oficiální události Extended v Brně

2 KOMENTÁŘE

  1. No to víš, v google docs jsem moc nedělal. Jsem zvyklý spíše na excel. Pak mi nešlo zapisovat online přes můj netbook. Tak mi Pavel půjčil svůj Chromebook a tam není F3 :-)) Ale s CTRL+F už to pak šlo.. Ke konci už byla i fronta ale i tak v pohodě. 😉

    • V pohodě, akce byla skvělá a ty jsi to na té registraci nějak uválčil i přes nezkušenost z Google Docs. 🙂 Těším se na příští rok!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here