Osobní dojmy z Android RoadShow 2013 v Brně

1

ars13

Rok uplynul jako voda a český portál SvětAndroida se opět vydal na cesty se svojí Android RoadShow, která se tento rok koná v 7 městech České Republiky. První zastávkou této akce bylo Brno a tuto akci jsme si jako redaktoři Android serveru nemohli nechat ujít. Program byl po celý den velice pestrý a každý si určitě našel něco, co jej zaujalo – byla možnost si osahat některá zařízení, pro hráče byl uspořádán turnaj a po celou dobu probíhaly zajímavé přednášky na téma Android.

Místo konání

Historicky třetí ročník Android RoadShow byl odstartován, jak jsem již řekl, v Brně, konkrétně v Holliday Innu, kde se konal i ročník předchozí.

Již při příchodu pozvánky do těchto míst jsem měl obavy, zda-li akce bude prostorově dostačující. Musím uznat, že nějakým šikovným způsobem se do kongresového centra celá akce vlezla, ovšem myslím si, že příští rok bude zapotřebí pohledat nové prostory (neustále se zvyšující zájem o akci uměl někdy udělat na chodbě „těsno“).

DSC_0079 DSC_0035

Vystavená zařízení

HTC

HTC mělo tento rok výběr zařízení velice jednoduchý. Od začátku roku byl pro český trh uveden pouze HTC One a tak společnost přivezla alespoň tento telefon. Mimo HTC One přivezla i sluchátka Monster Beats, které bylo možno si u stánku HTC zdarma vyzkoušet. Kromě sluchátek zde byl i přítomen bezdrátový reproduktor od Beats Audio, pomocí kterého by mohlo HTC vyhrát na RoadShow titul „Nejhlučnější stánek akce“.

DSC_0027 DSC_0248

Samsung

Samsung na RoadShow přivezl svou vlajkovou loď – Samsung Galaxy S4, který byla představena v březnu. Na stolech se nečekaně objevila i verze Galaxy S4 mini, která byla představena pouze 2 dny před konáním Android RoadShow – jednalo se tak o opravdu exkluzivní zboží, které si mohli návštěvníci osahat mezi prvními v ČR!

DSC_0029 DSC_0028

nVidia

Společnost nVidia si sebou na RoadShow moc nepřivezla – na rozdíl od minulého roku, kdy se jí na stole válelo několik tabletů a smartphonů, které v sobě měli Tegra 3 procesor, tehdy naprostou novinku. Tentokrát jsme mohli na stánku najít nVidii Shield, která každým dnem zamíří do prodeje a pořádnou „herní sestavu“, na které ovšem neběžel Android.

Mautilus

Firma Mautilus nejspíše nikomu nic neřekne, přesto se jedná o docela vysoce postavenou vývojářskou firmu, která se zabývá vývojem aplikací pro Smart TV a mobilní telefony. Na Android RoadShow sebou přivezli spousty chytrých krabiček s Androidem, které dokáží proměnit vaši televizi v multimediální centrum s Androidem.

DSC_0044

Další zajímavá zařízení

Na Android RoadShow ovšem bylo více věcí, než jsem zatím stihl zmínit. U stánku Světa Androida se také usadily levné čínské smartphony (Xiaomi MI-2, MI2S a jiné modely), koule Sphero či kvadrokoptéry AR.Drone. O zábavu bylo tedy celý den postaráno, neboť zařízení tedy bylo více, než dost.

DSC_0046 DSC_0025

Přednášky

Samsung

Celý přednáškový maraton zahájila společnost Samsung, která vzala prezentaci trochu netradičně a interaktivně. Místo očekávaného povídání okolo specifikací Samsungu Galaxy S4 jsme se totiž dočkali přehledu zajímavých funkcí telefonu, které určitě stojí za vyzkoušení. Po celou dobu prezentace byly ukazovány názorné ukázky přímo z telefonu, pomocí sdílení obrazu telefonu do počítače.

HTC

Po prezentaci Samsungu, ve které byla nasazena vysoká laťka, následovalo HTC. Naneštěstí se opakoval scénář prezentace z minulého roku – produktová řada HTC je více než zajímavá, prezentace byla velice kvalitně zpracována, ovšem prezentátor chvílemi snad ani nevěděl, o čem mluví. Bohužel, toto není dobrá reklama pro HTC. Snad se do další RoadShow tento problém odstraní a následující prezentace již budou bez problému.

Levnesmartphony.cz

Velice zajímavou přednášku pronesla firma Levnesmartphony.cz, ve které zasvětila všechny účastníky v sále do nakupování telefonů z Číny, jejich výhod a popřípadě jejich nevýhod. Během prezentace bylo uvedeno i několik zajímavých tipů, na které telefony se rozhodně vyplatí počkat a zakoupit si je z Číny za mnohdy směšnou cenu vzhledem k jejich výkonu.

Svět Androida – přehled služeb Google

Po polední pauze se do role prezentátorů obul pořádající portál Svět Androida, který seznámil publikum se službami Google. Pro fanoušky Google nic nového, jednalo se o služby, které jsou veřejně známé – ovšem pro některé se mohlo jednat o naprosté novinky. Kromě přehledu služeb bylo i uvedeno interaktivním způsobem, k čemu služby vlastně slouží.

Mautilus

Společnost Mautilus ve své prezentaci poukázala na problém s vývojem pro chytré televize – tzv. Smart TV. V prezentaci také informovala o budoucnosti chytrých televizí, popřípadě multimediálních center s Androidem, které dokáží z vaší televize vytvořit Smart TV.

nVidia

Další z přednášek, konkrétně společnosti nVidia, provedl Igor Staněk, PR manažer společnosti Nvidia pro Evropu, Afriku, Střední východ a Indii. V první části představil nový grafický čip Tegra 4, který se řadí mezi top produkty portfolia nVidie. Inženýři na vavřínech a tak Igor lehce nastínil projekt o něco menší Tegry 4i, která oficiálně spatří světlo světa v nejbližších dnech. Druhá část prezentace pak byla věnována herní konzoli Shield. Zejména byla demonstrována její funkce streamingu her ze stolního PC.

Svět Androida – LCD Displeje

Poslední přednášku dne si opět vzal na starost SvětAndroida, tentokrát s tématem LCD displejů. Zde jsme se dozvěděli, z čeho a jak se takový tekutý LCD displej skládá a také základní informace o jeho funkčnosti. Tímto bych přednášku zařadil mezi jednu z nejzajímavějších toho dne, neboť se určitě každý dozvěděl něco nového.

DSC_0067 DSC_0138 DSC_0047 DSC_0037

Soutěže v průběhu RoadShow

V průběhu RoadShow probíhali i různé soutěže. Jak již přímo na přednáškách, kde jste získávali dárky za aktivitu, tak i v „Game Hall“, ve které jste mohli najít upravenou hru Dead Trigger speciálně pro Android RoadShow. Nejlepší hráč toho dne si následně odnesl domů zařízení s Tegra 4 procesorem.

V průběhu celého dne také probíhala soutěž o Samsung Galaxy S4 a pro VIP uživatele i soutěž o SmartPC s Androidem do televize. Musíme tedy potvrdit, že alespoň z hlediska soutěží, byla akce velice povedená.

DSC_0042

Závěr

Android RoadShow je jedna z akcí, na které se rozhodně vyplatí zajít. Buď již kvůli zajímavým přednáškám, tak možnosti si osahat nové telefony a tablety. Musím uznat, že každý ročník této akce má něco do sebe a postupem času se akce neustále zvětšuje a zlepšuje. Tímto bych chtěli poděkovat portálu Svět Androida za perfektně zvládnutou akci a musíme uznat, že již teď se těšíme na další ročník!

Za fotografie děkujeme panu Jiřímu Fialovi, který nám poskytl kompletně celou galerii z Android RoadShow.

1 komentář

  1. Já bych teda přednášku o LCD displejích hodnotil naopak jako nejméně povedenou, vyjadřovací schopnosti toho daného prezentátora byly velmi chabé, Samsung a HTC jakbysmet. Naopak u nVidie bylo vidět, že mluví člověk který oboru opravdu rozumí 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here