Operační systém Ubuntu bude mít i svou mobilní verzi

3

Linuxový operační systém Ubuntu brzy vstoupí na trh mobilních operačních systémů. Má větší šance na úspěch než Maemo, Meego a WebOS?

Mark Shuttleworth, zakladatel společnosti Canonical, která má vývoj tohoto oblíbeného operačního systému na starosti, se chystá oznámit na Ubuntu Developer Summitu v Orlandu, operační systém Ubuntu pro mobilní telefony, tablety a chytré televize.

V rozhovoru uvedl, že po splnění krátkodobých plánů, například vydání Ubuntu 12.04, se linuxový operační systém Ubuntu dostane i na další výpočetní zařízení. Tak by se mělo stát už v dubnu příštího roku. Shuttleworth doufá, že si mobilní Ubuntu najde své uživatele v řadách lidí, kteří hledají alternativu k Androidu.

Další informace budou řečeny na právě probíhající konferenci Ubuntu Developer Summit.

zdroj: zdnet, ap

3 KOMENTÁŘE

  1. zajimave 🙂 Ale ne prilis udivujici, ostatne kubuntu pohani jedno z nejnadupanejsich satelitu s media centrem ReelboxAvantgarde 🙂 Akorát aby to chteli pouzivat vyrobci hw….

  2. Dobrý počin,ale moc šancí k uchycení na trhu tomu nedávám.Jiné by bylo kdyby se spojili všichni vývojáři z Linuxového světa a udělali mobilní verzi pod názvem třeba Linux phone.Takhle to bude jen jedno distro,časem se možná přidá další a zas tu budeme mít několik variant.Jediná šance by byla jedno mobilní distro napříč linuxovým světem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here